reklama

iOS 11.4.1 opět v problémech, nyní uživatelé nemohou aktualizovat aplikace

iOS 11.4.1 opět v problémech, nyní uživatelé nemohou aktualizovat aplikace
2018-07-23T09:36:30+02:00
• 23. 7. 2018
1

Apple se září už nemůže dočkat, neboť ho čeká oficiální publikace nového operačního systému iOS 12. Bohužel pro něj se situace trochu zhoršuje. Aktuální verze iOS 11 je totiž nejhorší verzí vůbec. 

Za celou svou existenci se objevilo neuvěřitelné množství chyb. Bylo by v pořádku, kdyby Apple vydal aktualizaci, která by vše napravila. On se o to i pokusil, důkazem toho je verze iOS 11.4.1 – bohužel ta množství chyb spíše rozšiřuje. Na internetu se totiž objevily další informace o tom, že někteří uživatelé mají problém s aktualizacemi aplikací. 

S touto informací napovrch přišel zahraniční server Techspot, který na Twitteru zaznamenal hromadné tweety se stížnostmi. Uživatelé si údajně stěžují na chybové hlášky, jež se zobrazí ve chvíli, kdy má dojít k aktualizaci aplikací. Při pokusu o stažení aktualizace systém uživatele upozorní na nemožnost instalace nového instalačního balíčku.

V tomto případě má postižený majitel iOS dvě možnosti – buď aktualizaci v telefonu nadále uchovat, anebo aplikaci odinstalovat a následně znovu nainstalovat. Jde skutečně o zvláštní chování, neboť verze iOS 11.4.1 nepřinesla žádné velké změny, ba naopak nabídla opravy předchozích chyb. 

iOS 11.4.1 přineslo jen několik novinek

Apple poslední aktualizací zpřístupnil například ClassKit. Ten pracuje s výkonnou a novou iPadovou aplikací pod názvem Schoolwork, která má za úkol pomáhat učitelům a studentům vypracovávat úkoly a dělat studijní pokroky. ClassKit samotným učitelům pomůže snadno objevovat specifické učební aktivity, a to v rámci jedné aplikace. 

Dočkali jsme se ale také očekávaného AirPlay 2. Díky této funkci nyní můžeme bezdrátově streamovat zvuk z iPhonu nebo iPadu na více zařízení najednou. V praxi to znamená, že můžete mít dva HomePody, které společně nabídnou zvuk pro plnohodnotný a dokonalý zážitek z poslechu hudby. Pokud budete chtít, můžete mít HomePod současně připojen s Apple TV. 

Nová verze pak nakonec přinesla také „Messages on iCloud“ neboli zprávy uložené na iCloudu. Tato funkce byla představena již spolu s iOS 11 vloni v červnu. Díky této funkcionalitě se všechny zprávy (SMS a iMessage) ukládají na iCloudu, a to včetně příloh. Zároveň při smazání jedné zprávy dojde ke smazání této zprávy na všech vašich zařízeních.

Kde je háček, že by na serveru?

Ale to je vše, žádné jiné novinky představeny nebyly. Apple žádným způsobem nezasahoval do funkčnosti App Storu. Je tedy velkou otázkou, v čem je háček. Dle mého názoru nepůjde ani tak o chybu systému, jako spíše o problém na serveru. Ale kdo ví. Společnost Apple s k incidentu nijak prozatím nevyjádřila.

Jakmile zjistíme více informací, budeme vás o tom samozřejmě informovat, a to prostřednictvím článku na našem webu.

Zdroj: techspot.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Entony Boos

24. 7. 2018, 22:06
Apple aplikace

Osobně nemám naštěstí problém iPhone 7plus

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim