reklama

Aplikace Google Expeditions byla rozšířena o AR prohlídky aneb Škola hrou

Aplikace Google Expeditions byla rozšířena o AR prohlídky aneb Škola hrou
2018-06-08T06:59:12+01:00
• 8. 6. 2018

V dnešní době již existuje několik různých způsobů pro využití rozšířené reality. Vzhledem k tomu, že se jedná zatím o relativně mladou a dynamicky vyvíjející se technologii, se očekává, že množství nejrozmanitějších aplikací bude stále větší a větší.

Nicméně, aktuálně se rozšířená realita objevuje hlavně ve vzdělání. Tištěné učebnice mohou být doplněny markery, které promění statickou publikaci v zábavnou interaktivní pomůcku. Heslo J. A. Komenského „Škola hrou“ tak dostává další nový rozměr, nebo snad ne?

Je zde však ale prostor pro další aplikace, které v budoucnu mohou vypadat zhruba takto:

„Uživatel má na hlavě připevněnou kameru a projektor a na očích počítačové brýle namísto displeje. Ukazováčky a palce na obou rukou má přelepené barevnou lepicí páskou. Aplikace v připojeném tabletu nedetekuje klasický marker, ale právě ony barevné prsty a jejich gesta.

Když vytvoří z prstů okénko, tak si scénu vyfotografuje a uloží na tablet. Pak přejde k bílé stěně, zapne projektor a nafocené obrázky si prohlíží na stěně. Pomocí barevných prstů fotkami virtuálně listuje, otáčí a zvětšuje přímo na stěně, podobně jako to jde na dotykové obrazovce tabletu.“

Google Expeditions se dočkala důležité novinky

Google si je samozřejmě vědom budoucnosti této technologie, důkazem toho je jeho aplikace Google Expeditions, na kterou v poslední době klade větší a větší důraz. V nové aktualizaci přibyla možnost AR prohlídek všem, kteří mají kompatibilní telefon s ARCore (Android) či ARKit (iOS). 

Tyto AR prohlídky, označovány jako AR Expeditions, umožňují uživatelům učit se novým věcem s různými předměty – například lidský kosterní systém a tak dále. Uživatelé mohou také Expeditions použít tak, aby snadno našli nové a uložené prohlídky. 

Zdroj: androidcentral.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Reklama

galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat