reklama

Warren Buffett zvýší svůj podíl v Applu

Warren Buffett zvýší svůj podíl v Applu
2018-05-18T13:30:32+00:00
• 18. 5. 2018
Thumbnail

Jeden z nejbohatších a zároveň z nejvlivnějších lidí světa potvrdil spekulace týkající se plánu, podle kterého bude nadále pokračovat v nákupech akcií společnosti Apple. Jedná se o reakci na zveřejněnou informaci, kde Apple oficiálně oznámil plán zpětného odkupu akcií. Přitom Warren Buffett přezdívaný jako Věštec z Omahy teprve před nedávnem koupil za neznámou částku neuvěřitelných 75 milionů akcií amerického giganta přes svou investiční firmu Berkshire Hathaway.

Nové akcie jen s podmínkou

Berkshire Hathaway v tuto chvíli vlastní více než 240 milionů akcií společnosti Apple, což dohromady odpovídá přibližně 5% podílu, a dokonce z něj dělá třetího největšího akcionáře.

Nicméně další nákup akcií je podmíněn tím, že současná cena akcií klesne o neupřesněnou hodnotu. Ovšem když Warren Buffett potvrdil možné navýšení podílu skrze nákup, tak akcie nabraly ihned opačný směr a celková hodnota Applu překročila hranici 930 miliard dolarů.

Warren Buffett

To částečně nasměřovalo Apple k tomu, aby se stal jako první společností na světě s hodnotou 1 bilion dolarů. Oznámený zpětný odkup akcií ve výši 100 miliard dolarů by měla využít právě firma Berkshire Hathaway, která zvýší podíl ve firmě na 6 až 7 %.

Zvýšeného zájmu médií si všiml i samotný generální ředitel Tim Cook a okomentoval očekávanou akvizici slovy, že je nadšen z toho mít takového investora na vlastní palubě.

Zdroje: reuters.com, mactrast.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Od zrodu Dotekománie je stálým přispěvatelem. Tato věrná podpora trvá téměř 6 let a vzniklo přes 2 500 článků v různé podobě. Oblíbeným výrobcem je Apple a hned v závěsu Blackberry s Nokií. Nyní spokojeně užívá šťavnatý iPhone X s jablečnou příchutí.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit