reklama

Warren Buffett zvýší svůj podíl v Applu

Warren Buffett zvýší svůj podíl v Applu
2018-05-18T13:30:32+01:00
• 18. 5. 2018

Jeden z nejbohatších a zároveň z nejvlivnějších lidí světa potvrdil spekulace týkající se plánu, podle kterého bude nadále pokračovat v nákupech akcií společnosti Apple. Jedná se o reakci na zveřejněnou informaci, kde Apple oficiálně oznámil plán zpětného odkupu akcií. Přitom Warren Buffett přezdívaný jako Věštec z Omahy teprve před nedávnem koupil za neznámou částku neuvěřitelných 75 milionů akcií amerického giganta přes svou investiční firmu Berkshire Hathaway.

Nové akcie jen s podmínkou

Berkshire Hathaway v tuto chvíli vlastní více než 240 milionů akcií společnosti Apple, což dohromady odpovídá přibližně 5% podílu, a dokonce z něj dělá třetího největšího akcionáře.

Nicméně další nákup akcií je podmíněn tím, že současná cena akcií klesne o neupřesněnou hodnotu. Ovšem když Warren Buffett potvrdil možné navýšení podílu skrze nákup, tak akcie nabraly ihned opačný směr a celková hodnota Applu překročila hranici 930 miliard dolarů.

Warren Buffett

To částečně nasměřovalo Apple k tomu, aby se stal jako první společností na světě s hodnotou 1 bilion dolarů. Oznámený zpětný odkup akcií ve výši 100 miliard dolarů by měla využít právě firma Berkshire Hathaway, která zvýší podíl ve firmě na 6 až 7 %.

Zvýšeného zájmu médií si všiml i samotný generální ředitel Tim Cook a okomentoval očekávanou akvizici slovy, že je nadšen z toho mít takového investora na vlastní palubě.

Zdroje: reuters.com, mactrast.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim