reklama

Fitbit Versa – hodinky pro masy aktualizováno

Fitbit Versa – hodinky pro masy [aktualizováno]
2018-03-13T19:30:15+02:00
• 13. 3. 2018
3

Aktualizováno 19:30

Hodinky Fitbit Versa jsou oficiálně představeny a jedná se o nejlehčí hodinky v jejich nabídce. Mezi hlavní funkce patří možnost nepřetržitého snímání srdečního tepu, sledování spánkových fází, rychlé odpovědi při spárování s Androidem nebo přímý poslech skladeb uložených v paměti. Minimální výdrž udávají 4 dny a uvnitř běží platforma Fitbit OS 2.0.

Ženské osazenstvo ocení například zaznamenávání menstruačních cyklů. Prodej bude oficiálně zahájen v příštím měsíci, přičemž základní cenovka v předprodeji vychází na 199 euro (tj. cca 5 071 Kč). Výrobce připravil širokou nabídku příslušenství v podobě řemínků vyrobených z kůže či nerezové oceli.

Nečekanou novinkou je dětský náramek s názvem Fitbit Ace, který má bojovat proti vzrůstající dětské obezitě. Náramek byl primárně navržen pro děti od 8 let a mohou si měřit denní aktivity, sbírat odznaky za pohyb či také prohlížet upozornění ze spárovaného zařízení. Integrovaná baterie slibuje výdrž 5 dnů na jedno nabití.

Americký výrobce neopomněl zvýšenou odolnost vůči vodě a možnost výměny náramků. Momentálně jsou dostupné jen dvě barevné verze – Electric Blue a Power Purple. Nakonec v předprodeji je pořídíte za 99 euro (tj. cca 2 035 Kč) a oficiální prodej bude zahájen ve druhém čtvrtletí tohoto roku.

Původní článek 10:44

Nepřesvědčivý úspěch prvních chytrých hodinek Ionic bude mít šanci napravit druhá novinka, která je dnes předmětem čerstvého úniku. Společnost Fitbit pochopitelně neprozradila jedinou informaci, a jsme tedy odkázáni pouze na zprávu od věrohodného Evana Blasse. Nicméně podle prvních indicií by mohlo jít o přímého nástupce za současný model Blaze, čemuž také napovídají uniklé snímky chystaných hodinek.

Hodinky pro každého

Americký producent vyslyší důležité připomínky kolem hodinek Ionic, u kterých si uživatelé nejčastěji stěžovali na úhlopříčku displeje nebo jednu velikost řemínku. Připravované zařízení ponese název Versa a mají mít blízko i k ženskému publiku. Nejmenovaný zdroj přímo z firmy prozradil, že chtějí oslovit větší a obecnější publikum. Hodinky Ionic údajně neměly moc velký potenciál k oslovení masy uživatelů.

Fitbit Versa budou sice voděodolné do hloubky 50 metrů, ale rovnou můžeme zapomenout na přítomnost GPS modulu. Ovšem počítat lze se snímačem SpO2 či spánkovou apnoi projevující se zástavou dechu, chrápáním, menším okysličováním krve. Dorazit by měla ještě vylepšená aplikace App Gallery a čtyři barevné verze (černá, stříbrná, hnědá, růžové zlato). Nakonec cenovka nemá atakovat hranici 300 dolarů (tj. cca 6 207 Kč).

Zdroj: wareable.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Josef Vašák

13. 3. 2018, 16:49

Bez GPS a tolik peněz to je k smíchu…

Petr Hošek

13. 3. 2018, 11:51
Android aplikace

Čím že to chtějí oslnit? Cenou, ha, ha. Neprodejné

Pavel Kořítko

13. 3. 2018, 13:12
Android aplikace

Asi tak..

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim