reklama

Apple zveřejnil poslední beta verze iOS 11.3, macOS 11.13.4 a tvOS 11.3

Apple zveřejnil poslední beta verze iOS 11.3, macOS 11.13.4 a tvOS 11.3
2018-03-13T18:12:44+01:00
• 13. 3. 2018
1

Společnost Apple zveřejnila nové beta verze svých operačních systémů iOS 11.3, macOS 10.13.4 High Sierra a tvOS 11.3. Jedná se již o pátou sadu určenou pouze registrovaným vývojářům. Finální aktualizace bychom se pravděpodobně mohli dočkat již během následujícího týdne. Nasvědčuje tomu také fakt, že Apple vždy zveřejňuje nové aktualizace v podobě dvoutýdenních intervalů.

iOS 11.3 a hlavní novinky

První novinky se týkají aplikace zprávy. Majitelé iPhonu X se dočkají celkem čtyř nových Animoji. Konkrétně půjde o lva, draka, medvěda a lebku. Ukázku jednoho z nich můžete vidět na animaci níže. Celkově tak bude k dispozici již 16 Animoji.

Odkaz na animaci

Druhou novinkou v aplikaci Zprávy je tzv. Bussines Chat. To znamená, že budete moci komunikovat s určitou firmou přímo ve zprávách. Budete si zde moci třeba zamluvit hotel či nakoupit nějaké zboží, které rovnou zaplatíte přes Apple Pay. Bohužel lze očekávat, že tato funkcionalita nebude dostupná v Česku.

Aplikace Zdraví bude nově volitelně propojitelná s vaší klinikou a vaším doktorem. To znamená, že přímo v iPhonu tak uvidíte třeba výsledky testu na cholesterol. Tyto data pak budou samozřejmě šifrovaná a pro přístup k nim bude třeba zadat váš PIN. Opět ale můžeme očekávat, že minimálně z počátku tato funkce nebude pro nás v Česku.

Apple vám dovolí zrychlit si iPhone

Kauza se zpomalování iPhonů s opotřebenou baterkou má první vlaštovku. Již ve verzi 11.3 totiž budete mít v nastavení možnost zobrazit stav vaší baterie, zda potřebuje vyměnit. Zároveň přibude možnost vypnout omezování výkonu. To může v důsledku způsobit náhlé vypínání telefonů. Tato funkce bude dostupná u iPhone 6, 6s, 7 a SE.

Inovací potom projde také rozšířená realita. Konkrétně dojde k povýšení ARKitu na verzi 1.5. Ta bude umět krom rozpoznávání horizontální povrchu také vertikální rovinu. Nově tak půjde umístit objekty rozšířené reality třeba také na zeď. Zvýší se také rozlišení, ve kterém se AR vykresluje a to na 1080p z původních 720p.

Mezi další drobné novinky pak patří integrace videí do Apple Music a Apple News. Dále přibude funkce Advanced Mobile Location (AML), která při volání na tísňovou linku odešle vaši GPS lokaci. HomeKit dostane lepší možnosti autentifikace jednotlivých zařízení.

Nová verze pak nakonec přináší také „Messages on iCloud“ neboli zprávy uložené na iCloudu. Tato funkce byla představena již spolu s iOS 11 vloni v červnu. Bohužel ji ale Apple nestihl do aktuální verze dodat. Díky této funkcionalitě se budou všechny zprávy (SMS a iMessage) ukládat na iCloudu a to včetně příloh. Zároveň při smazání jedné zprávy dojde ke smazání této zprávy na všech vašich zařízeních.

macOS 11.13.4 High Sierra a 32bitové aplikace

Nejvýznamnější novinkou v operačním systému macOS 10.13.4 High Sierra bude, že se uživatelé dočkají oznámení v podobě odmítnutí 32bitových aplikací. V budoucí verzi, pravděpodobně macOS 10.14, budou totiž podporovány pouze aplikace s 64bitovou architekturou. Nová beta verze s označením 17E82a stále obsahuje doposud známé problémy, jako je například náhlé selhání webového prohlížeče Safari a aplikace Zprávy nereaguje.

tvOS 11.3 – novinek mnoho nečekejte

Konečně se dočkáme. tvOS ve verzi 11.3 bude disponovat vylepšením obsahu Match, automatickým přepínáním rychlosti snímků u Apple TV 4 a automatickým přepínáním režimu AirPlay. Instalační balíček s označením 15L5208a prozatím funguje bez problémů. 

Zdroj: neowin.net

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

A ako to že pre iphone 5s nebude dostupné vypnutie spomalovania iphonu?

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim