reklama

Google vloni smazal přes 700 tisíc aplikací

Google vloni smazal přes 700 tisíc aplikací
2018-02-04T08:29:05+01:00
• 4. 2. 2018

Rok 2017 máme úspěšně za sebou, a s jistotou tedy můžeme opět sumarizovat. Společnost Google vydala zajímavou zprávu, která si bere na paškál aplikace z obchodu Play po stránce bezpečnosti. Ačkoliv pravidelně slýcháme o řadě škodlivých aplikací, tak jejich konečný součet by měl být jasným příkladem toho, jak nepřeceňovat často přehlížené zabezpečení. Jen v loňském roce bylo odstraněno přes neuvěřitelných 700 tisíc aplikací.

První třetina ze 700 000 byla odstraněna z toho důvodu, že se pokoušely napodobit ty již dostupné a více populární. Zbývající část porušovala zásady obchodu nebo šlo o aplikace zaměřené na pornografii, s nenávistným, nezákonným či extrémistickým obsahem. Smazání se nevyhnuly ani aplikace obsahující malware a phishing. Nedávné spuštění funkce Google Play Protect výrazně pomohlo s vyhledáváním nebezpečných aplikací.

Ve srovnání s rokem 2016 bylo smazáno o 70 % více nevhodných aplikací a v 99 % případů byla aplikace odstraněna ještě dřív, než byla vůbec poprvé nainstalována. Každopádně Google připouští, že některé aplikace stále nedokáže odhalit. Názorným příkladem může být malware AdultSwine nalezen v minulých týdnech u 60 aplikací, které celkem čítaly až 7 milionů stažení. Na některé aplikace také upozornila bezpečnostní firma Check Point.

Zdroj: androidauthority.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 9 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim