reklama

watchOS 4.3 aneb spousta novinek, ovšem stále za konkurencí

watchOS 4.3 aneb spousta novinek, ovšem stále za konkurencí
2018-01-29T09:29:41+01:00
• 29. 1. 2018

Apple zveřejnil vůbec první beta verzi svého operačního systému watchOS 4.3. Samozřejmě se jedná o verzi pouze pro vývojáře, ovšem díky tomu máme nyní možnost nahledět do nových funkcí, které majitelé Apple Watch požadují již nějaký ten pátek.

Především watchOS 4.3 opět umožňuje majitelům chytrých hodinek přistupovat ke své knihovně Apple Music Library for iPhone. Tato možnost byla totiž odstraněna již ve verzi watchOS 4. S novou beta verzí je také v aplikaci Hudba zcela nová sekce „V iPhone“, která vám umožní okamžitý přístup k vašim seznamům videí, albům, skladbám a umělcům. Aktuálně je také možné k vaší hudební knihovně přistupovat, ovšem pouze v případě, že hudbu máte v hodinkách nahranou.

watchOS 4.3 a hlavní novinky

Při přehrávání hudby v iPhonu můžete používat pouze funkci přehrávání, například pro přeskočení skladby – vlastně jen pro přeskočení skladby. Doposud tedy neexistoval přístup ke knihovnám pro výběr jiné skladby, tedy v případě, že jste chtěli hudební přehrávač ovládat pomocí Apple Watch. Majitelé těchto hodinek si také stále stěžují na odstranění různých ovládacích prvků, a to od příchodu watchOS 4. Apple přání uživatelů vyslyšel, a tak ovládací prvky iPhonu pro Apple Watch v nové verzi watchOS 4.3 vrátí.

Spolu s ovládacími prvky hudby watchOS ve verzi 4.3 přináší každodenní informace o aktivitách hlasový asistent Siri. V praxi to znamená, že uživatel má možnost vidět svůj aktuální vývoj již na první pohled, nemusí tedy zbytečně přecházet do aplikace Activity. Beta verze mimo jiné přináší také novou animaci pro nabíjení.

Konečnou novou funkcí je režim Nightstand. Při režimu nočního stolku bylo nutné, aby se hodinky přeorientovaly. To už nebude nutné, neboť nyní je možné používat režim nočního stolku v jakékoliv orientaci.

Proč Apple nezveřejní beta verzi i pro veřejné testery je jednoduché. Neexistuje totiž žádný způsob, jak obnovit Apple Watch na starší operační systém. Znamená to tedy, že aktualizace beta watchOS 4.3 bude omezena pouze na vývojáře až do veřejného spuštění.

Zdroj: macrumors.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim