reklama

Přibude možnost vypnutí snížení výkonu v budoucím iOS

Přibude možnost vypnutí snížení výkonu v budoucím iOS
2018-01-19T09:41:59+01:00
• 19. 1. 2018

Ředitel Applu Tim Cook sdělil, že chystaná aktualizace jablečného systému poskytne uživatelům větší přehled o stavu jejich baterie. Uvedl to v rozhovoru pro ABC News. Beta verze s těmito změnami by měla vyjít příští měsíc a měsíc na to by mělo následovat veřejné vydání.

Kromě této novinky má nadcházející aktualizace přinést uživatelům možnost vypnout snížení výkonu CPU. Ovšem s tím rizikem, že může dojít k neočekávaným vypnutím zařízení. Apple v návaznosti na zpomalující zařízení vydal veřejnou omluvu. V ní také popisoval budoucí aktualizaci.

Na začátku roku 2018 vydáme aktualizaci softwaru pro iOS s novými funkcemi, které uživatelům poskytnou větší přehled o stavu jejich baterie a díky tomu mohou sami zjistit, jestli má vliv na výkon jejich zařízení.

To znamená, že v nastavení iOS pod položkou Baterie a obrazovka bude k dispozici daleko více informací o stavu baterie. V omluvě ovšem nestálo nic o tom, že nadcházející aktualizací umožní Apple uživatelům vypínat funkci omezení výkonu.

Nový iOS umožní maximální výkon iPhonu

Nová funkce by tedy měla mnoha uživatelům, kteří veřejně o tuto možnost požádali, umožnit využívat svůj iPhone na plný výkon bez jakýchkoli omezení. V případě, že baterie nebude moci poskytnout dostatek napětí, může dojít k náhodnému vypnutí.

V následujícím videu o této možnosti Tim Cook mluví, konkrétně v čase 4:30. V rozhovoru uvádí, že Apple příští měsíc vydá developer beta verzi iOS (nejspíš iOS 11.3), která může obsahovat výše zmíněné vylepšení. Po developer beta verzi by měla následovat veřejná, která by měla být vypuštěna v březnu.

Zároveň dodává, že Apple nedoporučuje, aby uživatelé této možnosti využívali. Kvůli neočekávaným vypnutím může dojít, že nebudou moci svůj telefon v nouzových situacích využívat.

Funkcí omezení výkonu disponují iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus a iPhone SE s verzemi iOS 11.2. Výkon zařízení se v benchmarcích může snížit až o 50%. To ale pouze za předpokladu, že je špatná baterie.

Původním řešením Applu bylo snížení ceny za výměnu baterie na 29$. Pokud tedy zákazníci nechtěli, aby nedocházelo ke zpomalování jejich zařízení, museli si pořídit novou baterii. Celý tento problém snad vyřeší příští aktualizace a uživatelé si budou moci sami rozhodnout, jestli chtějí podstoupit riziko náhodných vypnutí za cenu vyššího výkonu, nebo zda vymění stávající baterii.

Máte také problémy se zpomalením svého iPhonu? Využili byste možnost zvýšení výkonu svého telefonu?

Zdroj: 9to5mac.com

reklama
reklama

Je mi 22 let a studuji Tělovýchovu+žurnalistiku v Olomouci. Mezi mé největší koníčky patří sport. Především ale fotbal a posilování. Rád jezdím na kole, plavu a běhám, baví mě i zimní sporty jako lyžování a hokej. Rovněž se zajímám o zdravý životní styl. Pochopitelně se zajímám i mobilní telefony.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim