reklama

Apple A12 by mohlo vyrábět jen TSMC

Apple A12 by mohlo vyrábět jen TSMC
2018-01-10T19:45:28+02:00
• 10. 1. 2018

Novou generaci procesoru A12 by měla dostat za úkol vyrobit pouze společnost TSMC, přestože v posledních několika letech docházelo k rozdělení mezi Samsung a právě TSMC. Tchajwanský výrobce převezme výrobu ihned poté, co Apple dokončí samotný vývoj čipové sady pro nadcházející iPhone. Stane se tak údajně z důvodu, že Samsung aktuálně nemá dostatečné výrobní kapacity pro 7nm výrobní proces.

TSMC rovněž hraje do karet fakt, že má objednávky k výrobě procesoru s využitím 7nm technologie již od 40 různých zákazníků a určitě musí mít celý proces více dotažený k bezchybnosti. Mimochodem získanou exkluzivitu k výrobě čipu Apple A12 potvrzuje několik nezávislých zdrojů z oblasti průmyslu. Aby si TSMC udrželo potřebný tlak na konkurenční Samsung, tak mají jasné plány pro nadcházející 3 roky.

Souběžně vyvíjejí 5nm a 3nm výrobní technologii. Připravovanou továrnu mají otevřít v první polovině příštího roku a zde budou testovat výrobu procesorů pomocí 5nm technologie. Potom v roce 2020 chtějí rozjet výrobu procesorů na 3nm technologii. Pro připomenutí si zaslouží zmínku čipová sada A11 také z dílny TSMC vyráběna 10nm procesem, která podává znatelně větší výkon oproti předchozí generaci.

Zdroj: digitimes.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat