reklama

Apple A12 by mohlo vyrábět jen TSMC

Apple A12 by mohlo vyrábět jen TSMC
2018-01-10T19:45:28+02:00
• 10. 1. 2018

Novou generaci procesoru A12 by měla dostat za úkol vyrobit pouze společnost TSMC, přestože v posledních několika letech docházelo k rozdělení mezi Samsung a právě TSMC. Tchajwanský výrobce převezme výrobu ihned poté, co Apple dokončí samotný vývoj čipové sady pro nadcházející iPhone. Stane se tak údajně z důvodu, že Samsung aktuálně nemá dostatečné výrobní kapacity pro 7nm výrobní proces.

TSMC rovněž hraje do karet fakt, že má objednávky k výrobě procesoru s využitím 7nm technologie již od 40 různých zákazníků a určitě musí mít celý proces více dotažený k bezchybnosti. Mimochodem získanou exkluzivitu k výrobě čipu Apple A12 potvrzuje několik nezávislých zdrojů z oblasti průmyslu. Aby si TSMC udrželo potřebný tlak na konkurenční Samsung, tak mají jasné plány pro nadcházející 3 roky.

Souběžně vyvíjejí 5nm a 3nm výrobní technologii. Připravovanou továrnu mají otevřít v první polovině příštího roku a zde budou testovat výrobu procesorů pomocí 5nm technologie. Potom v roce 2020 chtějí rozjet výrobu procesorů na 3nm technologii. Pro připomenutí si zaslouží zmínku čipová sada A11 také z dílny TSMC vyráběna 10nm procesem, která podává znatelně větší výkon oproti předchozí generaci.

Zdroj: digitimes.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 9 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim