reklama

Obchod Play – podpora 32bit aplikací skončí v roce 2019

Obchod Play – podpora 32bit aplikací skončí v roce 2019
2017-12-20T06:50:25+01:00
• 20. 12. 2017
2

Google v těchto dnech oznámil nové podmínky pro aplikace, které jsou umístěny v Obchodu Play. Ty se týkají jen vývojářů, ale mohou mít efekt i na samotné uživatele, aspoň v dohledné době. Tvůrci aplikací budou muset provést určité změny, pakliže budou chtít nadále nabízet a aktualizovat své výtvory.

Jedna z podstatnějších změn se týká podpory 32bitových aplikací. Skončí v srpnu roku 2019, takže od tohoto termínu nebude možné nahrávat APK do Obchodu Play bez přímé 64bitové podpory. Pakliže vývojář nepřizpůsobí aplikaci, nebude možné ji nahrát. Uživatelé s 32bitovým zařízením budou odkázání na starší tituly, ale již nebudou dostávat novější verze aplikací. Naštěstí je takových mobilů v dnešní době poměrně málo a v horizontu dvou let se stanou minoritou.

Další novinka přikazuje vývojářům, aby cílili své aplikace vždy na konkrétní úroveň API. V tomto ohledu Google bude vyžadovat, aby minimální API bylo z předchozího vydání. V tuto chvíli je k dispozici API 27 (Android 8.1 Oreo) a tvůrci budou muset cílit minimálně na API 26 (Android 8.0 Oreo), jinak nedojde ke schválení. Google si touto změnou chce vynutit lepší podporu klíčových funkcí v systému, které se týkají například oprávnění, zabezpečení a podobně.

Všechny tyto změny Google popisuje pro vývojáře ve svém příspěvku. Dá se říci, že dává k dispozici dostatek času ke změnám, ale je celkem jasné, že některé starší aplikace zmizí z Obchodu Play – například bude až příliš časově náročné je upravit, aby se dodržely nové podmínky.

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

MartinVavra

20. 12. 2017, 8:58

Za me super.
Jeste by mohli odrezavat rychleji stare androidy od Google Play.

Lidi si musi uvedomit, ze dnes kupovat zarizeni s 4roky starym systemem je blbost. Staci se kouknout na eshopy co nabizeji.
U Applu je standard podpora 2 systemu zpet.

Vaclav Straka

20. 12. 2017, 7:21
Android aplikace

Taková blbost, proč to dělají?

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim