reklama

Android těží ze ztráty iOS napříč celým světem

Android těží ze ztráty iOS napříč celým světem
2017-12-14T07:20:17+01:00
• 14. 12. 2017
2

Analytická firma Kantar Worldpanel vydala aktuální čísla k podílům jednotlivých operačních systémů na největších trzích. Hned v úvodu můžeme zmínit, že až na jedinou světlou výjimku jednoznačně vévodí systém od Googlu, který dokonce začíná ubírat z podílů jablečného iOS. Podle všechno je údajně na vině model iPhone X a jeho pozdější uvedení do oficiálního prodeje, čehož pochopitelně využil konkurenční Android.

Operační systém Android měl největší nárůst 10,4 % ve Velké Británii, kdežto překvapivě nejvíce ztratil v Čině (- 0,5 %). Naopak v Číně se dařilo iOS, kde jim vzrostl podíl o 0,5 %. Nicméně pro Apple to byl jediný trh s pozitivním výsledkem. Na ostatních trzích skončil iOS v záporných číslech, přičemž největší propad (- 8,5 %) mají ve Velké Británii. Podobný scénář potkal platformu od Microsoftu, která pomalu úplně odchází z mobilního trhu.

Mobilní Windows ztrácel všude kromě u čínských uživatelů. V Číně dokázal navýšit podíl o 0,1 %, zatímco hlubokého propadu se dočkal ve Francii (- 3,9 %). Všeobecně špatná čísla u iOS jednoznačně potvrzuje výrazný propad o – 7,6 % na domácí půdě. Američtí zákazníci pravděpodobně v hojném počtu přešli k Androidu, protože jeho podíl vzrostl o úctyhodných 8,2 %. Nakonec posuďte sami v uvedeném srovnání.

Zdroj: kantarworldpanel.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry a nezanevřel ani na zařízení s Androidem.

Komentáře

Bob Michal

14. 12. 2017, 12:37

Myslím, že černý scénář jako je tomu u Windows Mobile to nikdy nebude, i když je škoda jak to s tou platformou skončilo. Před Iphone jsem měl jejich telefon a byl lepší a o dost než Android.

Ota Navrátil

13. 12. 2017, 19:58

To bude dočasné, právě pozdním uvedením iPhonu.

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat