SJCAM SJ7 Star: nejlepší akční kamera pod 5 000 Kč sponzorovaný článek

SJCAM SJ7 Star: nejlepší akční kamera pod 5 000 Kč [sponzorovaný článek]
2017-10-12T08:17:56+02:00
• 11. 10. 2017

Společnost SJCAM vůbec nespí, důkazem toho jsou nově zveřejněné produkty. Teprve nedávno byla veřejnosti zpřístupněná kamera SJ6, nyní se na trh dostává další akční kamerka pod názvem SJCAM SJ7 Star. Jedná se o vlajkovou loď společnosti SJCAM, která je oproti svému předchůdci ve všech ohledech lepší.

Možná si pamatujete, jak Legend SJ6 nabízel interpolované rozlišení 4K, vytvořeno pomocí 2K. SJCAM SJ7 Star však disponuje skutečným 4K rozlišením, tak jako nabízí konkurenční výrobci. Jedná se de facto o vůbec první 4K akční kameru, kterou kdy společnost vyrobila. A pokud nechcete investovat desítky tisíc korun do drahých kamer, SJCAM si zamilujete.

SJCAM se snaží své výrobky dělat nejen jednoduché, ale také vkusné. Na základě tohoto faktu novinka v podobě SJ7 Star vychází ze stejného designu jako Legend SJ6. Pro ty, který neví, jak Legend SJ6 vypadá. Kamerka má obdélníkový design jako většina akčních kamer GoPro. Jde o fantastický design, ale jen přece se zde nachází lehké změny. Například SJ7 Star nemá na přední straně 1palcový LCD displej, nýbrž dotykovou dvoupalcovou obrazovku nacházející se na zadní straně zařízení. Displej je vysoce citlivý a velmi snadno použitelný.

Dalším znatelným rozdílem je materiál. SJ7 Star je oproti SJ6 vyroben z hliníku. Díky tomu je kamera velmi bytelná. Produkt je dodáván hned ve třech různých barvách – v černé, stříbrné a růžovo zlaté.

SJCAM SJ7 Star: hardwarové specifikace a cena

Na přední straně příslušenství najdeme objektiv se zorným úhlem 166 °, tlačítko pro vypnutí a zapnutí, tlačítko pro nastavení a dvě LED diody. Zadní strana je pak vybavena dvoupalcovou LCD obrazovkou. Tlačítko nastavení pak využijete pro zadání nabídky. Vše ostatní ale ovládáte dotykovou LCD obrazovkou.

V horní části se nachází jedno hardwarové tlačítko sloužící pro zahájení záznamu či fotografie. Na pravé straně jsou umístěny porty typu microSD, MiniUSB a MicroHDMI. V dolní části kamerky pak naleznete oddělitelnou část sloužící pro baterii. Otázkou je, kam zmizel slavný otvor pro stativ. Ten se rozhodla společnost odstranit, až nás to upřímně překvapilo.

Kamera SJ7 Start dokáže pořizovat velmi kvalitní fotografie, a to při 4K rozlišení. To samozřejmě využijete při další editaci. Hlavním srdcem zařízení je pak procesor Ambarella A12S75 umožňující nahrávání ve 4K s 30 snímky za sekundu. Kromě toho je možné nahrávat videa v rozlišení Full HD 1080p se 120 snímky za sekundu. Za 199 dolarů jsou hardwarové specifikace velmi dobré. Konkurenční akční kamery GoPro Hero 5 Black a Sony FDR-X3000 nabízejí stejné specifikace, jako SJ7 Star, ovšem za mnohem větší peníz.

V praxi jistě oceníte také novou funkci, pomocí které je možné připojit externí mikrofon pomocí adaptéru MiniUSB. Další konektivita typu Wi-Fi je pak samozřejmostí.

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Obchodní sdělení za jehož obsah odpovídá objednavatel.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat