KGI předpovídá nedostatek modelu iPhone X

KGI předpovídá nedostatek modelu iPhone X
2017-10-24T08:00:20+02:00
• 24. 10. 2017

Ačkoliv se může zdát, že společnost Apple bude dostatečně předzásobena na uspokojení vysoké poptávky po iPhonu X, tak analytichká firma KGI přináší opačné informace. První zprávy odhalují velké problémy při dodávkách některých dílů od smluvených dodavatelů. Proto kalifornský gigant by mohl mít připraveno pouze velmi omezené množství kusů zařízení v době zahájení oficiálního prodeje.

Už 3. listopadu má být spuštěn tradiční kolotoč kolem modelu X, ale výrobní problémy podle analytiků zapříčiní dostupnost maximálně jen 3 milionů telefonů. Výrobce hodně spoléhá na prodejní čísla u iPhonu X, protože hojná část uživatelů upřednostnila delší čekání před posledním iPhonem 8. První problém přinesly dvě samostatné desky s plošnými spoji, u kterých producent nesplňuje přísnější požadavky než u iPhonu 8.

Dokonce musel být změněn dodavatel flexibilní antény a momentálně se čeká na její zvýšenou produkci. Ta mimo jiné byla největší překážkou pro hromadnou výrobu celého telefonu. Další problém přináší širokoúhlá kamerka, jejíž produkce je pomalá. Větší spád přijde během příštího měsíce, kdy bude výroba urychlena. Nicméně Apple snížil své odhady dodaných kusů z 30-35 milionů na 25-30 milionů.

Zdroj: 9to5mac.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry a nezanevřel ani na zařízení s Androidem.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat