reklama

Koncept mobilu s maximálním využitím přední strany pro displej

Koncept mobilu s maximálním využitím přední strany pro displej
2017-10-18T18:15:41+01:00
• 18. 10. 2017

Známému leakerovi informací a snímků o mobilních telefonech Stevu H. se podařilo zachytit na čínském webu c114.net zprávu o představení telefonu, který bude zcela na přední straně pokrytý displejem.

Jaká je správná definice „bezrámečkového“ telefonu?

Nyní se za bezrámečkový telefon považuje zařízení, které zasahuje displejem až k okrajům přední strany zařízení a zpravidla má tlusté rámečky na „bradě“ nebo na „čele“. Aby telefon byl zcela bezrámečkový, musel by na všech čtyřech stranách mít zahnutý displej. Prozatím existují jen telefony se zahnutým panelem jen na dvou stranách – například Galaxy S8.

Takový telefon, aby měl displej přetékající na všech stranách, se ještě neobjevil. Nyní se za bezrámečkové telefony považují ty telefony, u kterých displej dosahuje co nejvíce k okraji. Bohužel však telefony mají velikou spodní bradu, nebo jako u iPhonu X mají takový výřez na horní straně.

Nyní byl v Číně představen koncept telefonu, kde není žádná „brada“ či „čelo“. Fotoaparát je schován v zadní části telefonu a ta je vysouvací, jak můžete vidět na videu. Prototyp přichází z Číny od zcela neznámé firmy. Zda některá firma v budoucnu tento design přijme, není jisté.

Zdroje: phonearena.com, twitter.com

reklama
reklama

Karel Čapka

Absolvent mediálních studií a žurnalistiky. Zajímám se o moderní technologie, sociální sítě a mám rád focení. Vždy si najdu chvilku na čtení a baví mě učit se novým věcem. Zajímají mě moderní dějiny, politika, geografie, Formule 1 a vlastně ode všeho něco.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim