reklama

Google „Manhattan“ má být domácím HUBem

Google „Manhattan“ má být domácím HUBem
2017-09-29T10:26:06+01:00
• 29. 9. 2017

Již příští týden se dočkáme představení nových smartophonů Pixel a dalších zařízení, minimálně jednoho v rámci rodiny Google Home. Pravděpodobně nebudeme muset čekat rok na uvedení dalších novinek. Spekuluje se, že Google připravuje ještě jedno zařízení, které bude určeno do domácnosti.

Zatím nese označení jako projekt „Manhattan“ a ve své podstatě se má stát centrem pro ovládání chytré domácnosti (HUBem). Oproti dnešnímu Google Home reproduktoru nabídne 7palcový displej, díky čemuž bude možné sledovat videa, přímo vidět prováděné akce a měla by být dostupná video konference. K dispozici bude samozřejmě asistent, pomocí kterého bude možné ovládat další zařízení.

Spekulace jsou tak trochu potvrzeny samotnými kroky Googlu, který v poslední době mezi řádky potvrzuje příchod takové novinky. Například zástupci společnosti tvrdí, že některé funkce na reproduktoru Google Home nejsou dostupné, jelikož by bylo zapotřebí, aby uživatel přímo viděl, co se provádí.

Navíc v nedávné době ukončil podporu Youtube pro konkurenční chytré zařízení Amazon Echo Show. Nepodal žádné vysvětlení, proč konkrétně došlo k takovému kroku. Z toho lze odvodit, že Youtube bude součástí projektu „Manhattan“.

Zatím se neví, kdy by mělo dojít k představení. Pravděpodobně se tak stane až v příštím roce, možná už na Google IO, byť tato akce už nějakou dobu neslouží primárně na představování hardwaru.

Zdroj: techcrunch.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim