reklama

Samsung registruje v USA více patentů než Apple

Samsung registruje v USA více patentů než Apple
2017-08-21T11:30:45+02:00
• 21. 8. 2017

Technologické společnosti se snaží co nejrychleji patentovat své inovace, přestože je v blízké budoucnosti nepřinesou vůbec na trh. Především tak chrání své duševní vlastnictví před silnou konkurencí, která mnohdy neváhá zajít až za vytyčené hranice. Nejnovější statistika zaměřená na počet registrovaných patentů ve Spojených státech přináší zajímavá fakta. V letošním roce si zatím drží vynikající pozici společnost Samsung z Jižní Koreje.

Většina největších firem v podstatě patentuje ročně přes tisíc patentů, přičemž první pozici v současné době zastává společnost IBM s hodnotou 5 777 a druhé místo překvapivě patří Samsungu s 4 143 patenty. Pokud se zaměříme na průměrnou hodnotu, tak od 1. ledna do 1. srpna 2017 registrují takřka 20 patentů denně. Firma IBM s 53 925 patenty vede žebříček zaměřený i na počet patentů od roku 2010.

Totéž platí pro druhou příčku, kde Samsung zvládl úředně zaevidovat neuvěřitelných 44 301 patentů. Nejednou unikl některý patent, který popisoval velmi vychytanou funkci. Ovšem zatím jsou všechny takzvanou hudbou budoucnosti. Závěrem si zaslouží ještě zmínku čtvrtý Google, šestý Apple a až osmý Facebook s 363 patenty registrovanými od začátku tohoto roku.

Zdroj: qz.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 9 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim