reklama

Samsung drtí jednu konkurenci za druhou, nyní i Intel

Samsung drtí jednu konkurenci za druhou, nyní i Intel
2017-08-09T08:00:34+02:00
• 9. 8. 2017

Již na začátku letošního roku se objevovala informace, že by se Samsung co nevidět mohl stát světovým výrobcem čipů, tedy alespoň co se příjmů týká. Několik let jihokorejský výrobce vedl konkurenční boj s Intelem, nyní je všemu konec. Detronizovala společnost Intel jako největšího výrobce čipů na světě, což je pozice, kterou si firma držela téměř dvě a půl desetiletí.

Samsung své výsledky za druhé čtvrtletí tohoto roku oznámil před několika dny. Nejenže výrobce získal rekordní provozní zisk ve výši 12,6 mld. dolarů, což z něj činilo nejvýnosnějšího technologického giganta na světě, ale také předstihl Intel.

Samsung však neprodal více procesorů

Hlavní příčinou jsou prodeje polovodičů, které činily 15 mld. dolarů, což jsou ve druhém čtvrtletí letošního roku mírně vyšší příjmy než z minulého roku, kdy příjmy dosahovaly 14,8 mld. dolarů. Díky tomu dokázal Samsung ukončit 24letou vládu Intelu a stal se tak největším výrobcem čipů na světě, tedy podle tržeb.

To samozřejmě neznamená, že Samsung prodal tolik nebo více procesorů než konkurenční Intel. Mezi jeho hlavní produkty patří procesory pro počítače a servery. Na druhou stranu, jihokorejský gigant se soustředí na čipy pro mobilní zařízení, IoT a připojená vozidla. Divize polovodičů také získala spoustu peněz díky flash paměti a paměťovým produktům SSD, které se pro společnost Samsung ukázaly být hotovým dolem.

Zdroj: ubergizmo.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim