reklama

Qualcomm uvedl 2. generaci Qualcomm Spectra ISP

Qualcomm uvedl 2. generaci Qualcomm Spectra ISP
2019-02-26T18:05:33+01:00
• 23. 8. 2017

V loňském roce Qualcomm představil program Qualcomm Spectra Module. Cílem tohoto programu bylo, aby byly uspokojeny rostoucí požadavky uživatelů na mobilní fotoaparáty. Mozkem tohoto typu fotoaparátu je ISP (Image Signal Processor) a zastává klíčovou roli při pořizování kvalitních fotografií. A Qualcomm nám právě představil novou generaci Qualcomm Spectra ISP, který se zaměřuje například na oblast autentizace uživatele.

První generace byla navržena tak, aby uživatelé mohli pomocí mobilních zařízení pořizovat kvalitní snímky i ve zhoršených světelných podmínkách. Lepší snímky pomohla obstarat druhá kamera fotoaparátu. Právě v loňském roce jsme se mohli setkat s celou řadou telefonů, které na zadní straně disponovaly dvěma kamerami.

Od druhé generace této varianty si Qualcomm především slibuje to, že dokáže zachytit hloubku a pohyb v prostředí. Díky tomu bude možné využít produkty podporující tuto technologii pro autentizaci uživatelů nebo rozšířenou realitu. Nabízí se rovněž porovnání s Google Tango, který rovněž Qualcomm podporuje u některých svých procesorů.

Qualcomm si je vědom, že zabudování dalších senzorů, které umožní snímat prostředí, by zvýšilo cenu zařízení. Proto se společnost rozhodla využít stávajícího konceptu zařízení s dvěma kamerami. Tím bychom se tak v budoucnu mohli dočkat této technologie i u zařízení střední třídy.

Zatím nám nebylo sděleno, jaké společnosti mají v plánu novou generaci Spectra ve svých telefonech využít. Novinka by měla být k dispozici u nově představených procesorů Qualcomm Snapdragon. Můžeme tak předpokládat, že bychom se novinky mohli dočkat u telefonů nejvyšší třídy v příštím roce.

Zdroje: androidcentral.com, qualcomm.com, xda-developers.com

reklama
reklama

Jiří Smrž

Fanoušek operačního systému Android, ale se zkušenostmi i s iOS a Windows Phone. Ve volném čase se rád věnuje sportům a sledování filmů nebo seriálů.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim