reklama

Google napomůže v identifikování nemocí pomocí mobilu

Google napomůže v identifikování nemocí pomocí mobilu
2017-08-14T08:11:17+02:00
• 14. 8. 2017

Smartphony v dnešní době nabízející nepřeberné množství funkcí, přičemž jsou vybaveny senzory, které jsme zatím převážně využívali pro rekreaci či fitness. Aplikace díky nim mohou měřit dosažené cíle při sportování, čímž samozřejmě napomáhají ve sledování výsledku. V dohledné době ale budou moci posloužit pro identifikování onemocnění.

Google ve svých laboratořích vyvíjí takové postupy a nově mu zřejmě napomůže společnost Senosis, kterou odkoupil. Ta se konkrétně zabývá využitím senzorů na mobilních telefonech pro detekci onemocnění. Už nyní má firma aplikace, které mohou detekovat žloutenku, množství hemoglobinu v krvi, plicní onemocnění jako astma nebo cystickou fibrózu. To vše s využitím senzorů, které jsou v mobilních telefonech už nyní.

Samozřejmě se zde nedá hovořit o kompletní náhradě profesionálních lékařských nástrojů, ale jedná se o možnost, jak detekovat možné problémy a upozornit uživatele, aby vyhledal lékařskou pomoc. Je zde také možnost využití v zemích třetího světa, kde nejsou finanční prostředky na nákup drahého vybavení. V tuto chvíli nevíme, co bude výsledkem této akvizice. Možná vzniknou aplikace dostupné pro všechny.

Zdroj: thenextweb.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat