reklama

Chrome Beta ve verzi 61 nabídne jednodušší sdílení a novinky pro vývojáře

Chrome Beta ve verzi 61 nabídne jednodušší sdílení a novinky pro vývojáře
2017-08-17T08:14:07+01:00
• 17. 8. 2017

Google vydal stabilní verzi svého prohlížeče Chrome teprve před pár dny a už se všemi silami připravuje další aktualizaci s číslem 61. Ta přinese pár změn, nikoli však zásadních. Spíše vyjde v drobnostech vstříc uživatelům, přičemž hlavní změny jsou pro vývojáře.

chrome 61

Celkově lepší chod prohlížeče

Kromě běžných oprav nahlášených chyb a zvýšení zabezpečení pro koncového uživatele přináší verze 61 změny právě pro vývojáře. Úpravy se dočkalo Web share API, kde se po kliknutí na tlačítko sdílení zobrazí všechny nainstalované aplikace v telefonu, se kterými nebo skrze které je možné něco sdílet. Do současnosti se všechny neobjevovaly, protože vývojář každé aplikace musel aplikaci speciálně připravit, aby se v seznamu došlo k zobrazení.

V nové verzi přichází i podpora WebUSB API, která umožní webovým aplikacím komunikovat s různými periferiemi připojenými přes USB. Doposud to fungovalo u nejrozšířenějších zařízení, jako jsou myši či klávesnice, nyní se použitelnost rozšíří na každé zařízení, které bude uživatelem povoleno. Tuto funkci půjde využít například tam, kde jsou specifická zařízení potřebná při výuce nebo při vědeckých účelech.

Dále při spuštění videa se automatický obrazovka otočí na full screen mode. Vývojáři si též mohou vyhrát s tím, jak hladce se jejich stránka bude zobrazovat při posouvání se dolů či nahoru. Navíc je nyní dostupná Device RAM API, které umožní samotným stránkám sledovat velikost dostupné operační paměti a dle těchto údajů upravovat výkon a chod stránky/okna.

Beta verzi si na všech největších systémových platformách můžete stáhnout od 11. srpna a vyzkoušet tak všechny uvedené změny.

Zdroje: 9to5google.com, chromereleases.googleblog.com, blog.chromium.org

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Karel Čapka

Absolvent mediálních studií a žurnalistiky. Zajímám se o moderní technologie, sociální sítě a mám rád focení. Vždy si najdu chvilku na čtení a baví mě učit se novým věcem. Zajímají mě moderní dějiny, politika, geografie, Formule 1 a vlastně ode všeho něco.

Komentáře

Reklama

galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat