reklama

České aplikace ze storu: Floating Apps aneb práce s okny systému Android

České aplikace ze storu: Floating Apps aneb práce s okny systému Android
2017-08-09T17:20:34+01:00
• 9. 8. 2017
1

Před několika dny jsme zveřejnili čtvrtý díl našeho zcela nového pořadu „České aplikace ze storu“. Hlavním tématem byla aplikace Platby QR sloužící pro uživatele, kteří platí pomocí svého mobilního telefonu. 

Pátý díl pořadu jsme se rozhodli věnovat další české aplikaci, přesněji Floating Apps. Jak již z názvu napovídá, jedná se o „appku“, která má něco společného s okny operačního systému Android. Hlavním úkolem Floating Apps je přinést na trh zcela jinou formu multitaskingu, a to formou mini aplikací plovoucí v oknech nad ostatními aplikacemi. 

Dnes jsme všichni zvyklí na takzvaný split-screen, ovšem ten není vždy dostupný a pro řadu věcí není ani nejvhodnějším řešením. Slabinu pocítíte hlavně ve chvíli, když potřebujete udělat opravdu jen malý kus práce. V Obchodu Play existuje také tzv. free-form režim od Androidu 7, ten ale není tím pravým ořechovým – neumožňuje kombinovat klasické aplikace s aplikacemi v oknech. Většina „appek“ navíc není na provoz v oknech připravena. Skvělé však je, že oba výše uvedené režimy můžete kombinovat i s Floating Apps, tudíž se nemusíte nijak omezovat. 

Samozřejmě i zde se určité limity najdou. Vývojáři aplikaci vytvářejí hlavně pro majitele telefonů bez oprávnění root. V praxi to tedy znamená, že uživatelé nemají takové možnosti, jako při rootu. Jde například o nemožnost otevřít v okně klasické aplikace stažené z Google Play a občas se objevují i některé nedostatky plynoucí z rozdílné podpory některých funkcí Androidu. 

Nicméně, Floating Apps tu mezi námi je již přes 5 let a byla prakticky první aplikací tohoto typu na Google Play. Dosud si „appku“ stáhlo přes 1,5 milionů uživatelů. Skvělé na aplikaci také je, že ji vývojářské studio LWI s.r.o. velmi často aktualizuje, téměř každý měsíc. 

logo-app Floating Apps (multitasking) LWi s.r.o. 99,99 Kč ANDROID
reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Frantisek Zboril

10. 8. 2017, 8:56

Mám už asi dva roky a vřele doporučuji. Ani jsem nevěděl, že je od českého vývojáře. Koupil jsem ve slevě a občas bývá ve slevě a vážně stojí za nákup.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim