reklama

Seeing AI od Microsoftu je velký pomocník pro nevidomé

Seeing AI od Microsoftu je velký pomocník pro nevidomé
2017-07-24T07:25:52+01:00
• 24. 7. 2017

Velké společnosti se čím dál více zaměřují na využívání strojového učení, neuronových sítí a dalších pokročilých technik, které připomínají umělou inteligenci. Zatím jsme mohli vidět celkem zajímavá využití. Microsoft v tomto měsíci představil novinku, která může nejvíce napomoci nevidomým lidem.

Aplikace se jmenuje Seeing AI a v podstatě slouží k rozpoznávání objektů, předmětů a také okolí. Kromě toho disponuje i celkem zajímavými funkcemi. Po nainstalování do mobilu stačí aplikaci otevřít, vyfotit okolí a následně poskytne hlasový výstup poskytující popis fotografie.

Kromě toho umí například pomoci uživateli naskenovat dokument. Pakliže není celý papír v záběru, aplikace dá nápovědu, jak pohnout s mobilním telefonem. Následně dojde k naskenování. Seeing AI umí také rozpoznávat bankovky, scény, lidi, produkty a texty.

Jedná se o experimentální aplikaci, která je k dispozici pouze pro iOS a je podporována jen angličtina. Microsoft neposkytl informaci, jestli se objeví na Androidu či Windows 10 (Mobile).

Zdroj: pocket-lint.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim