Z Essential odchází ředitel pro UX aktualizováno

Z Essential odchází ředitel pro UX [aktualizováno]
2017-07-28T08:40:45+02:00
• 28. 7. 2017
5

Aktualizováno 28. 7.

Společnost Essential zažívá těžké časy. Sice již představila svůj první a inovativní smartphone, ale prozatím se ještě neprodává – není zcela jasné, kdy se tak stane. Podle posledních zpráv se máme dočkat v horizontu několika týdnů.

Liron Damir

Je poněkud zvláštní, že ještě před samotným prodejem mobilu společnost přišla o dva vysoce postavené managery a nyní přichází o dalšího. Konkrétně odchází Liron Damir, který měl na starost UX (User eXperience). Nově nastupuje na novou pozici do Googlu, kde povede design chytrých zařízení Home pro domácnosti.

Liron Damir dříve vedl vývoj designu WebOS pod společnostmi HP a LG, následně působil v Pebble a pak přešel do Essential, kde vydržel 4 měsíce, než přestoupil pod křídla Googlu.

Aktualizováno 22. 7.

V poslední době se objevily informace kolem druhého smartohonu, který má připravovat společnost Essential. Mezitím ale stále čekáme na začátek prodeje představeného modelu Essential Phone. Andy Rubin se konečně vyjádřil k současnému stavu. Prostřednictvím Twitteru bylo sděleno, že smartphone bude dostupný během několika týdnů.

Bohužel více informací nebylo poskytnuto, takže můžeme jen odhadovat, kdy bude připraven. Kromě toho by se měla dostupnost rozšířit do vícero zemí, kam budou zapadat i některé evropské.

Původní článek 17. 7.

Na konci května jsme se dočkali nového přírůstku na poli smartphonů. Konkrétně šlo o mobil Essential Phone, za kterým stojí zakladatel mobilního operačního systému Android, Andy Rubin. V rámci uvedení bylo slíbeno, že bude odeslán k zákazníkům o měsíc později. Termín byl již před dvěma týdny a zatím nejsou k dispozici jakékoliv informace, stejně jako mobil samotný.

 

Brian Wallace a Andy Fouché

Společnost se zatím nevyjádřila, proč dochází ke zdržení. Dokonce nereaguje ani na dotazy novinářů, což začíná vzbuzovat obavy. Jak se zdá, problémy jsou asi o trochu větší, jelikož ze společnosti odešel viceprezident pro marketing, Brian Wallace. Ten působil v Essential pouze 8 měsíců. Aby toho nebylo málo, ještě před ním odešel další viceprezident, tentokrát pro komunikaci – Andy Fouché.

Samotné uvedení mobilu bylo uvítáno velmi pozitivně, ale nedodržení slíbeného data dostupnosti začíná ubírat na důvěryhodnosti společnosti. Navíc absence jakéhokoliv vyjádření k celé situaci může ještě více poškodit budoucí plány firmy.

Zdroje: gsmarena.com, twitter.com, theverge.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

napadla mne varianta, že se do věcí vložil Apple, vzhledem k tomu, že telefon jakoby vypadl z oka renderům iPhone 8

Karel Čapka

VIP 28. 7. 2017, 17:04

To nevypadá na slibnou budoucnost.

Tak to vypadá,že Andy spolupracuje s Nokií,ta už má zaděláno na osmičku a ještě nezačal pořádně prodej tří slíbených telefonů,,Vážně by mě zajímalo,kde soudruzi s NDR udělali chybu..

Přemysl Vaculík

VIP 17. 7. 2017, 15:43

to nic nemění na tom, že jsou zde komplikace a změny ve vedení.

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat