reklama

Apple testuje 3-D skener obličeje, bude sloužit pro odemknutí iPhonu

Apple testuje 3-D skener obličeje, bude sloužit pro odemknutí iPhonu
2017-07-08T08:20:45+01:00
• 8. 7. 2017
2

Americká společnost sídlící v Cupertinu s největší pravděpodobností pracuje na funkci, díky které budete moci svůj iPhone odemknout pomocí svého obličeje, a to namísto otisku prstu.

Apple na začátku tohoto roku musel začít na zcela přepracovaném iPhonu, jenž by takovou technologii mohl ve finále poskytnout. Firma navíc testuje zcela nový a vylepšený bezpečnostní systém, který umožní uživatelům se přihlásit, ověřit platby, a to pomocí skeneru oční duhovky nebo celé tváře. Vše je poháněno novým snímačem pod názvem 3-D, který je však stále ve vývoji. Jeden ze zaměstnanců také prozradil, že Apple pracuje na skeneru pro oční duhovku.

Rychlost a přesnost senzoru by měla být perfektní. Podle slov anonymního člověka se obličej uživatele naskenuje tak rychle, že odemknutí iPhonu potrvá několik stovek milisekund. Funkce by podle všeho měla být navržena přímo pro práci. To v praxi znamená, že telefon bude možné odemknout i ze stolu, a to aniž byste museli přístroj přesouvat blízko k obličeji. Nová technologie je stále testována a nemusí se nutně objevit s nadcházející generací iPhonu. Nicméně, záměr je jasný – nahradit dotykový skener Touch ID.

3-D technologie podle všeho dokáže naskenovat více datových bodů, což je hlavní rozdíl oproti klasické čtečce otisků prstů. Znamená to tedy, že 3-D je mnohem bezpečnější než aktuální Touch ID systém, prohlásil anonymní člověk.

Apple však není první, který by se začal zajímat o různé formy biometrické autentizace. Prvním hráčem se stala jihokorejská společnost Samsung, která svůj skener oční duhovky zahrnuje v novém Galaxy S8. Ten umožňuje uživatelům odemknout svůj mobilní telefon a provádět platby. Funkce od Samsungu se však potýká se špatnými názory uživatelů, a to kvůli bezpečnosti. Odemknout telefon je totiž možné i díky jednoduché fotografii.

Apple se ale zajímá o takzvané 3-D prostorové vnímání, což znamená, že systém nebude možné obejít pomocí jednoduchého 2-D obrázku. Analytici JPMorgan Chase & Co. a další firmy na začátku roku prohlásily, že senzor 3-D by mohl být s největší pravděpodobností zahrnut v příští generaci iPhonu.

Zdroj: bloomberg.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Josef Pokorny

8. 7. 2017, 12:51
Android aplikace

já myslím že to pude obejít když naskenuju jeho hlavu dám jí do 3d tiskárny tak pak si epl otevřu taky

Jiří Daniel Trávníček

8. 7. 2017, 13:20
Android aplikace

To jsem teda zvědav.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim