IDC: Android do konce roku ovládne 85,1 % trhu

IDC: Android do konce roku ovládne 85,1 % trhu
2017-06-02T13:23:32+02:00
• 2. 6. 2017

Analytici očekávají, že celosvětové dodávky chytrých telefonů v roce 2017 zaznamenají oproti předchozímu roku mírné navýšení, a to o 0,3 %. Tuto informaci mimo jiné uvedl International Data Corporation (IDC). S několika důležitými zařízeními, jež letos vstoupila na trh, IDC předpokládá, že se celosvětové dodávky v roce 2017 zvýší hned na 1,52 miliardy.

Výzkumná firma uvedla, že se v roce 2018 dočkáme meziročního růstu, a to o 4,5 %. Velký vliv budou mít rozvíjející se trhy, kde se určité ekonomické podmínky zlepší. Dalším hlavním zdrojem dodávek bude nový iPhone od společnosti Apple. IDC dále uvedla, že i přesto, že se dočkáme atraktivních telefonů s Androidem, budou celkové dodávky Android smartphonů činit 1,5 mld. (v roce 2021). Podle analýzy IDC, operační systém Android získá tento rok 85,1 % podíl trhu, zatímco Apple jen 14,7 %.

Ryan Reith, viceprezident společnosti Worldwide Quarterly Mobile Device Trackers, prohlásil:

„Při pohledu do budoucna budeme i nadále doufat, že hned několik důležitých faktorů umožní trhu získat zpět svou dynamiku. Méně než polovina světové populace v současné době využívá chytrý telefon a trhy, jako Střední východ a Afrika, střední a východní Evropa a jihovýchodní Asie, mají stále dostatek prostoru pro další růst. Navíc, jelikož spotřebitelé neustále vyžadují od telefonu více, očekáváme, že velká část zákazníku, kteří v současné době používá zařízení nižší třídy, začne hledat o něco výkonnější zařízení s vyššími schopnostmi. Spotřeba médií, popularita her, rozšíření a virtuální realita a neustálá konektivita jsou hnací silou tohoto trendu“.

Zdroj: fonearena.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat