Uniklé prototypy OnePlus 5 aneb jak by teoreticky mohl vypadat nový top model?

Uniklé prototypy OnePlus 5 aneb jak by teoreticky mohl vypadat nový top model? 2017-5-19

I když OnePlus není nijak velkou společností a vypouští ročně do světa jen jeden hlavní model, jde o výrobce, jehož úniky před premiérou bývají jedny z nejzajímavějších. Celé měsíce před představením se spekuluje o všem možném a internet s blížícím se odhalením zaplavují další a další rendery, obrázky a náčrty prototypů.

Jinak tomu není ani letos. Do odhalení ještě pár týdnů zbývá a neuplyne snad jediný den, kdy by se někde nevyklubal další snímek prototypu. Nebylo by na tom nic zvláštního v případě, že by šlo o zvěčnění totožného prototypu. Jenže za poměrně krátkou dobu jsme se nyní dočkali nejméně sedmi různých prototypů, které unikly na internet. Jen při psaní tohoto článku jsme narazili na dva další, o kterých jsme v redakci dosud nevěděli.

Všechny mají pár společných prvků, z čehož lze usoudit, že tyto se pravděpodobně objeví i na finálním modelu. Jde o kovovou konstrukci a duální fotoaparát. Zatímco kovová konstrukce je téměř jistotou již od začátku, o duálním fotoaparátu se chvílemi pochybovalo.

OnePlus 5 OnePlus 5

Z uniklých snímků lze vidět, že si OnePlus pohrává s několika možnostmi. U prototypů převažuje lehce zaoblená unibody konstrukce, více méně srovnatelná s OnePlus 3T. Jednotlivé kousky se pak liší například provedením anténního proužku, přičemž některé jím nedisponují vůbec.

OnePlus 5 OnePlus 5 OnePlus 5

Telefony si rozporují i v umístění LED blesku či samotné orientaci dvojice fotoaparátů. Převažuje vertikální umístění, ale čtyři prototypy ukazují možné horizontální zarovnání do levé horní části. LED dioda pak své místo nalezne buďto mezi objektivy, nebo pod nimi či vedle nich, podle zvolené orientace fotoaparátů.

OnePlus 5 OnePlus 5 OnePlus 5 OnePlus 5

I když některé z prototypů, zejména ty zachycené na reálných fotografiích, vypadají povedeně, není ani jeden z těch, co doposud unikly, shodný s podobou finálního zařízení. Tuto informaci nám poskytl a potvrdil zdroj přímo z OnePlus.

Ať už se vám tedy dosud uniklé podoby OnePlus 5 líbí či nelíbí, jedno je jisté. Žádná z nich se nakonec do rukou zákazníků nedostane. I když je reálné, že bude finální kus vycházet z některého z těchto prototypů, nesetkáme se s totožnou podobou některého z nich.

Pokud nás však budou firmě blízké zdroje i nadále tímto tempem zásobovat snímky či dokonce rendery, je pravděpodobné, že se co nevidět dočkáme odhalení skutečné podoby, která bude nakonec vypuštěna na trh. Podrobnosti pro vás sledujeme a nadále budeme o OnePlus 5 informovat.

David Pilař

Student IT a technologický nadšenec. Rád recenzuje telefony a je rovněž fanouškem fotografování mobilem. Věnuje se testování a překladu mobilního SW.