reklama

MediaTek uvedl novou čipovou sadu pro platformu Google Assistant

MediaTek uvedl novou čipovou sadu pro platformu Google Assistant
2017-05-25T07:30:11+01:00
• 25. 5. 2017

Jeden z předních výrobců mobilních procesorů MediaTek v minulém týdnu představil svou zbrusu novou čipovou sadu, a to pro dva z nejoblíbenějších posledních projektů společnosti Google – Google Assistant a Android Things.

Nový procesor je označován jako MT8516, mimo jiné disponuje 64bitovou architekturou zahrnující bezdrátové radiostanice, jež jsou navržené speciálně pro aplikace hlasových asistentů. Vypadá to tedy, že s největší pravděpodobností má americký gigant Google dalšího hardwarového partnera – dosud spolupracuje s Intelem a Qualcommem.

Podle specifikací nový procesor disponuje 2,4 GHz rádiovou podporu pro b/g/n WiFi a Bluetooth 4.0. Dále zde najdeme quad-core A35 design běžící na frekvenci 1,3 GHz. Vzhledem k tomu, že hlasový asistent ke svým činnostem potřebuje podporu hlasového záznamu, je schopen také zaznamenávat řadu kanálů pro mikrofon.

Ten je založený na multiplexním způsobu s dostatečným potlačením šumu. MediaTek prohlásil, že aplikace s platformou Google Assistant se začnou objevovat již ve čtvrtém čtvrtletí tohoto roku.

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim