Huawei ukázal nový model Y6 2017

Huawei ukázal nový model Y6 2017
2017-05-26T07:00:31+02:00
• 26. 5. 2017

Společnost Huawei za poslední měsíc zařadila už dvě nová zařízení do modelové řady Y a právě dnes ji doplňuje bez nějakých fanfár o další přírůstek s označením Y6 2017. Podle názvu je jasné, že se jedná o pokračování celé této série, kterou čínský výrobce zaměřuje hlavně na nenáročné uživatele. Dnešní novinka samozřejmě prošla proměnou, ovšem zvolená výbava má stále plně odpovídat nízké prodejní ceně.

Telefon je vybaven 5palcovým IPS displejem s HD rozlišením, pod nímž běží čtyřjádrový procesor MT6737T od MediaTeku o taktovací frekvenci 1,4 GHz, 2GB operační paměť RAM společně s 16GB úložištěm. Další rozšíření interní paměti obstarává přítomný slot pro paměťové microSD karty. Výdrž zařízení bude řídit baterie s kapacitou 3 000 mAh. Vpředu nechybí 5megapixelová kamerka na populární selfie fotografie.

Zadní část zabírá 13megapixelový senzor fotoaparátu a dvě přisvětlovací LED diody. Uživatelským prostředím vás doprovodí systém Android jen ve starší verzi 6.0 Marshmallow. Seznam specifikací uzavírá poslední známá funkce v podobě dual-SIM. Výrobce zatím neprozradil datum zahájení prodeje či prodejní cenu. Nicméně cenovka určitě nemá přesáhnout hranici 200 eur (tj. cca 5 291 Kč).

Zdroj: winfuture.de

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Julinek

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry a nezanevřel ani na zařízení s Androidem.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat