reklama

Essential Home aneb chytrý „puk“ do domácnosti

Essential Home aneb chytrý „puk“ do domácnosti
2017-05-31T07:20:55+01:00
• 31. 5. 2017

Ještě nedávno jste našli nejrůznější asistenty jen na smartphonech, ale postupem času jsme se dočkali specifického hardwaru. V tuto chvíli je asi nejznámější Google Home, což je vlastně trochu větší reproduktor, který naslouchá vašim příkazům. Umí i ovládat chytrou domácnost, pokud to podporuje. Nedávno byla představena další verze Amazon Echo, ale nyní přichází mladičká společnost Essential.

Za Essential stojí otec Androidu, Andy Rubin. Včera jsme se dočkali uvedení prvního smartphonu Essential Phone a zároveň bylo uvedeno chytré zařízení Essential Home. V podstatě se jedná o subtilní zařízení menšího vzhledu. Je vybaveno velkým kruhovým displejem, kde se zobrazují nejrůznější informace, většinou kontextuální. Slouží také pro ovládání.

Stejně jako konkurenční produkty, budeme moci ovládat toto zařízení hlasem. Essential Home má být takovým středem a ovládacím centrem pro vaši chytrou domácnost. Měli bychom moci řídit osvětlení, nastavovat budíky, spouštět hudbu, ptát se na nejrůznější otázky a podobně.

Essential Home je v podstatě další asistent, který je určen pro domácnosti. Bohužel nevyužívám služby nebo možnosti větších společností. Home je vybaven proprietárním systémem Ambient OS. Má se jednat o API pro technologie v domácnosti.

Bohužel v tuto chvíli není k dispozici více informací. Později v tomto roce má být uvedeno SDK pro vývojáře, aby mohli tvořit rozšíření pro tento nový „puk“ do domácnosti. Asi není nutné dodávat, že s podporou češtiny nelze počítat.

Zdroj: androidpolice.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat