reklama

Verily Study Watch – hodinky od Alphabet

Verily Study Watch – hodinky od Alphabet
2017-04-15T11:59:56+01:00
• 15. 4. 2017

Google již nějakou dobu není samostatnou firmou. Spadá pod společnost Alphabet, která má ve svém portfóliu i jiné divize. Právě jedna z nich (Verily) představila své vlastní hodinky Verily Study Watch. Jak už název napovídá, jejich cílení je spíše pro studijní účely. Konkrétně se zaměřují na sběr dat s cílem získání informací ohledně onemocnění.

Konkrétně Study Watch disponují mnohými senzory – například elektrokardiogram, senzor srdečního tepu a další. Hodinky sbírají do svého úložiště všechny potřebné informace v zašifrované podobě a následně posílají na servery společnosti Verily s cílem diagnostiky.

Do začátku se například počítá se sběrem dat pro studium Parkinsonovy choroby. Počítá se také s pomocí v rámci jiných onemocnění.

Co se týče hodinek Study Watch, tak na jedno nabití vydrží jeden týden. Displej umí zobrazovat jen čas, datum a některé instrukce. Není zde obsažen systém Android Wear, tak je využití omezenější.

Je jasné, že hodinky nebyly vytvořeny s cílem konkurovat zaběhnutějším značkám. Zde jde skutečně o studijní účely. Záleží tedy jen na odbornících, jak je využijí. Co se týče ceny a dostupnosti, tak zatím nebylo nic konkrétního řečeno.

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim