reklama

Twitter Lite – nová, úspornější verze

Twitter Lite – nová, úspornější verze
2017-04-07T07:19:09+02:00
• 7. 4. 2017

Americká sociální síť Twitter se inspirovala u svého hlavního konkurenta, tedy Facebooku. Dokazuje to zcela nová aplikace, na které vývojáři usilovně pracují již několik týdnů. Aplikace bude mít stejný úkol, jako konkurenční Facebook Lite.

Nová aplikace Twitteru bude nejen rychlejší, ale také menší a nabídne pořádnou úsporu dat. Oficiální název nové „appky“ zní Twitter Lite. Ta je zaměřena z velké části na uživatele mimo USA, Velkou Británii a další země, které nabízí rychlou bezdrátovou konektivitu. Cíl aplikace je tedy jasný – dostat sociální síť i do rozvíjejících se trhů, kde jsou sítě 4G sporadické, nebo dokonce neexistující.

Twitter Lite nelze ve finále považovat za aplikaci, nýbrž vylepšené webové rozhraní. Díky tomu „aplikace“ zabírá minimální prostor na vašem zařízení (pouhý 1 MB). Na základě tohoto faktu je spuštění klienta opravdu bleskurychlé – ideální pro pomalejší smartphony. Navíc, 45 % mobilního připojení (po celém světě) pracuje stále na pomalejších 2G sítích.

Podle statistik Twitteru mohou uživatelé pomocí Twitter Lite uspořit až o 40 % více dat, než u klasické verze. Jestliže však uživatel zapne i nový Režim úspory dat, úspora bude činit dalších 70 %. To je podle slov Twitteru velmi užitečné, hlavně pro majitele drahého datového připojení.

Aplikace má však další funkce, pokud je spuštěna v Google Chrome na zařízení s OS Android. Uživatelé totiž dostanou oznámení Push. Twitter Lite bude navíc pracovat také v režimu offline, takže jej budete moci používat i ve chvíli, kdy vaše internetové připojení záhadným způsobem selže (samozřejmě neuvidíte nové tweety).

Společnost službu spustila v rozvojových zemích – Asii, Latinské Americe a Africe. Firma navíc spolupracuje nyní i s Vodafonem, tudíž se jej dočkají uživatelé také v Indii.

Zdroj: engadget.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat