reklama

StatCounter – webovému provozu vládne Android

StatCounter – webovému provozu vládne Android
2017-04-10T07:39:29+02:00
• 10. 4. 2017

Operační systém Android přebírá poprvé od roku 1980 kontrolu nad webovým provozem na internetu. Nesmrtelný král Windows byl podle nejnovější statistiky sesazen po dlouhých letech nadvlády. Do čísel jsou započítána všechna zařízení počínaje telefony a konče tablety. Třeba jen mezi stolními počítači stále vede Windows s podílem 84 %. Platformě z dílny Googlu stačilo pouhých 5 let, aby s 2,2% podílem v roce 2012 dohnalo konkurenci z Microsoftu.

Společnost StatCounter k měření využívá kód na více než 2,5 milionech webových stránek a z nich vychází miliardy zobrazení za měsíc. Analytici mají k dispozici informace o typu zařízení, operačním systému nebo rozlišení prohlížeče. V současné době tedy Android využívá 37,93 % uživatelů k prohlížení internetu, přičemž druhý Windows zatím začíná ztrácet 0,02 %. Propad je to obrovský, když vezmeme v potaz ještě 80% podíl v roce 2012.

Nárůst u Androidu lze předpokládat, protože v loňském roce měl nárůst 2 % a letos mu předpovídají dokonce 7% růst. Naopak Microsoft více méně stále spoléhá na počítače, jejichž prodej ovšem v horizontu pěti let dlouhodobě klesá a momentálně se podílově vrátily do roku 2008. Nakonec podle slov generálního ředitele StatCounter jde o překonání historického milníku v technologiích a konec jedné éry.

Zdroj: techcrunch.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat