reklama

Jak si na iOS nastavit klávesové zkratky a být díky tomu efektivnější?

Jak si na iOS nastavit klávesové zkratky a být díky tomu efektivnější?
2017-04-18T08:30:58+01:00
• 18. 4. 2017

Z mobilních telefonů se mnohdy stávají hlavní pracovní nástroje, bez kterých by si málokdo dokázal život představit. Telefony sice nenabízejí takové možnosti, jako například stolní počítače, ovšem dokážou je perfektně nahradit. Takové odpovídání na emaily je na mobilním iOS opravdovou hračkou. Apple si totiž pro nás v iOS připravil velmi užitečnou vychytávku, díky které si své psaní na tabletu či mobilu nejen zjednodušíte, ale též urychlíte.

Jak na klávesové zkratky

Psaní dlouhého textu na dotykové obrazovce není zrovna příjemné. Proto tu jsou tzv. zkratky, díky kterým si svou práci zjednodušíte. Pokud tedy při psaní zadáte vámi příslušnou zkratku, zobrazí se vám doplňující text.

Pro příklad – řekněme, že píšete email, který chcete ukončit pozdravem. Není nic jednoduššího, než přejít do Nastavení -> Obecné -> Klávesnice -> Klávesové zkratky. V pravém horním rohu se nachází symbol plus „+“, klikněte na něj. A právě v této kategorii si můžete zvolit vámi příslušnou zkratku a frázi.

Do políčka Phrase neboli fráze zadáte například „s pozdravem, Zdeněk Koutský“. K dokonalosti vám už chybí jediné – zkratka. Tu si zvolíte ihned pod políčkem „fráze“. Já osobně preferuji zkratku „sp“. Pokud tedy v průběhu psaní napíšu „sp“, systém mi ihned nabídne automatické doplnění, viz obrázek.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim