Samsung vykazuje za první čtvrtletí rekordní zisky

Samsung vykazuje za první čtvrtletí rekordní zisky
2017-04-30T09:14:28+02:00
• 30. 4. 2017

Ve své zprávě Samsung vykazuje zisky pro první čtvrtletí roku 2017, konkrétně za poslední měsíc. Firma předpokládala, že bude v zisku 10,1 biliónu wonů, což je 9 miliard $. Předpověď se sice nenaplnila, ale nebyla daleko od pravdy.

Samsung vykázal zisk ve výši 9,9 bilionů wonů, tedy 8,7 miliard amerických dolarů. Toto čtvrtletí bylo pro jihokorejskou firmu druhým nejlepším čtvrtletím za celou dobu její existence. Zároveň to byly vůbec nejvyšší zisky v období únor – březen. Celkové výnosy firmy jsou 50,55 triliónů jihokorejských wonů, v přepočtu 44,7 biliónu dolarů.

Tržby za mobilní divizi klesly

Firma poukazuje na to, že zisky z mobilních služeb během čtvrtletí klesly, protože zlevňovaly vlajkové lodě. Firma se tak připravovala na příchod svého letošního top modelu Galaxy S8. K vysokým příjmům firmě pomohlo zvýšení prodeje pamětí a zobrazovacích zařízení. Zisky šly také z prodeje polovodičů a panelových displayů.

Ve zprávě se objevuje, že zisky z chytrých telefonů a tabletů mírně klesly i přesto, že se dodávka chytrých telefonů zvýšila. Za tím stojí především nový Galaxy A (2017) a více prodaných low-end telefonů, které se prodávají na rozvojových trzích. K nižšímu přijmu také přispělo snížení ceny loňské  vlajkové lodi Galaxy S7 a Galaxy S7 edge.

Společnost se snaží zlepšit zisky mobilní divize za toto čtvrtletí. Toho chce dosáhnout pomocí maximalizace prodeje Galaxy S8 a Galaxy S8+. Dá se však očekávat, že zisky nemusí být tak vysoké. Vše se bude odvíjet od nových vlajkových lodí ostatních výrobců.

Zdroj: sammobile.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Je mi 22 let a studuji Tělovýchovu+žurnalistiku v Olomouci. Mezi mé největší koníčky patří sport. Především ale fotbal a posilování. Rád jezdím na kole, plavu a běhám, baví mě i zimní sporty jako lyžování a hokej. Rovněž se zajímám o zdravý životní styl. Pochopitelně se zajímám i mobilní telefony.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat