reklama

Microsoft povoluje funkci trvalého přihlášení

Microsoft povoluje funkci trvalého přihlášení
2017-04-26T06:59:43+01:00
• 26. 4. 2017
2

Různé webové stránky a služby někdy pro přístup vyžadují různé styly hesel. Tak například, některé webové stránky mohou být docela jednoduché pro zadání hesla, a to s délkou 6-12 znaků. Některé služby, zejména bankovní, však mohou vyžadovat hesla s malými a velkými písmeny kombinující čísla a abecedu.

To znamená, že pro zapamatování takového hesla budete muset vynaložit o něco větší úsilí, než u klasických znaků. A právě na základě tohoto faktu vznikli takzvaní správci hesel. Pokud však nechcete procesem „zadání hesla“ vůbec projít, můžete jej obejít pomocí Microsoftu. Společnost totiž před několika hodinami oznámila, že už nyní je možné použít trvalé přihlášení k účtům Microsoft.

V praxi to znamená, že jediné, co uživatel musí udělat, je potvrdit své přihlášení prostřednictvím svého telefonu, a to pouze jedním klepnutím. Americká společnost sídlící v Redmondu mimo jiné oficiálně prohlásila:

„Při přihlašování telefonů přenášíme bezpečnostní zátěž z paměti do vašeho zařízení. Stačí pouze přidat účet do aplikace Microsoft Authenticator, která je dostupná nejen pro Android, ale také iOS. Poté se někde přihlaste a zadejte své uživatelské jméno, tak jako obvykle. Namísto zadání pak dostanete upozornění na telefon. Klepnutím na „schválit“ účet přihlásíte.“

Pokud chcete takovou funkci využívat i na svém zařízení, musíte si nejprve stáhnout aplikaci Microsoft Authenticator, a to z příslušného obchodu s aplikacemi.

Zdroj: ubergizmo.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Josef Moravec

26. 4. 2017, 11:18

Takže budeme sledováni 24 hodin denně?

Zdeněk Koutský

26. 4. 2017, 15:00

To už dávno probíhá díky jiným aplikacím…

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim