reklama

Oukitel přichází s model U16 Max

Oukitel přichází s model U16 Max
2017-03-25T12:54:16+02:00
• 25. 3. 2017
1

Čínský výrobce telefonů Oukitel začne na konci března prodávat nový mobilní telefon Oukitel U 16 Max, který se pyšní 6palcovým displejem. Nastává tedy otázka, zda je to telefon stále použitelný pro běžné uživatele. S velikými telefony se v poslední době roztrhl pytel. Oukitel se vlastně jen připojil k vlně obřích telefonů. Šesti a vícepalcové telefony už například představilo Xiaomi (Mi Max), Samsung (A9), Sony (Xperia XA Ultra), Asus (Zenfone 3 Ultra) a spousta dalších. Je však po takových zařízeních poptávka? A udrží je uživatelé v ruce?

oukitel u16 max

Je velikost vážně takovou výhodou?

Oukitel se snažil udělat obrazovku velikou, ale tělo malé. Rámečky jsou sice u telefonu minimální, ale spodní a vrchní část jsou stále hodně vysoké, a tedy je telefon značně rozměrný: 16 cm na výšku, 7,8 cm na šířku a 0,9 cm co se tloušťky týče. Váhově taky není zrovna lehoučký. Při svých 200 gramech bude pěkně tahat kalhoty dolů. Navíc pokud ho budete mít v obalu, dostanete se skoro na čtvrt kila, a to už se pronese. Pokud si takový telefon budou chtít pořídit dámy, budou mít problém s umístěním do kapes, jelikož při velikosti telefonu to nebude snadné. Podobné problémy však už nastaly při telefonech s 5,5″ displejem.

Parametrový průměr

Jediné, co je na Oukitelu originálního, je jeho displej s 6palcovým rozměrem vyrobeným od japonské firmy JDI. Procesor je podprůměrný Mediatel MT6753 s osmi jádry. Operační paměť má 3 GB a interní paměť 32 GB. Baterie je naštěstí poměrně velká a má kapacitu 4000 mAh a navíc disponuje rychlonabíjením. Fotit může uživatel pomocí 13 MPx zadní kamery a 5 MPx přední kamery. Jedinou výhodou je, že telefon už bude mít „out of the box“ operační systém Android 7. Problémem je však benchmarkový výsledek. V testu Antutu nasbíral Oukitel U16 Max pouhých 31 tisíc bodů.

Oukitel u16 max parameters

Předprodejní cena začíná už nyní na 110 dolarech (2750 Kč) a plná cena v dubnu bude 148 dolarů (3700 Kč).

Zdroje: , , igadgetsworld.com, oukitel.com

reklama
reklama

Karel Čapka

Absolvent mediálních studií a žurnalistiky. Zajímám se o moderní technologie, sociální sítě a mám rád focení. Vždy si najdu chvilku na čtení a baví mě učit se novým věcem. Zajímají mě moderní dějiny, politika, geografie, Formule 1 a vlastně ode všeho něco.

Komentáře

René Fírek

25. 3. 2017, 20:57
Android aplikace

Vypadá pěkně.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim