reklama

Apple údajně pracuje na vylepšené Siri pro nové iPhony

Apple údajně pracuje na vylepšené Siri pro nové iPhony
2017-01-26T20:30:49+01:00
• 26. 1. 2017

Od představení hlasové asistentky Siri uběhlo již téměř šest let a od té doby se moc její funkčnost nezměnila. Mezitím se však stihlo na trh uvést několik nových asistentů, kteří jsou mnohem inteligentnější a dokáží třeba reagovat na kontext dané konverzace jako například Google Asistent. Apple tak nechce zaostávat a údajně chystá chytřejší Siri.

Informace pocházející od DigiTimes nám sdělují, že Apple chystá „vylepšenou Siri“ pro příští generaci iPhonů. Je však nejasné, zda se tím myslí již letošní iPhone, či až pozdější model. Dle těchto informací to také vypadá, že tato vylepšená verze Siri bude specifikum pro nové iPhony. Konkrétní detaily, v čem má být Siri lepší, neznáme. S největší pravděpodobností ale bude zkrátka chytřejší a lépe chápat smysl celé vaší konverzace. Tomu nasvědčuje i nedávná akvizice startupu Turi, který vyvíjel strojové učení (Machine Learning) a umělou inteligenci.

Od doby představení Siri v roce 2011 máme dnes na trhu spoustu nových asistentů a další se chystají. Huawei v USA instaluje do modelu Mate 8 hlasovou asistentku Alexa od Amazonu. Google má ve svém Pixelu Google Assistenta. A Samsung prý chystá v souvislosti s Galaxy S8 také novou asistentku s názvem Bixby. Uvidíme, co nám tedy Apple na podzim ukáže.

Zdroj: macrumors.com

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim