reklama

Samsung bude exkluzivním dodavatelem AMOLED panelů pro Apple

Samsung bude exkluzivním dodavatelem AMOLED panelů pro Apple
2016-12-29T15:45:49+01:00
• 29. 12. 2016

V tomto roce se objevily spekulace kolem nadcházející změny kolem displejů, respektive použití technologie. Zmiňovala se technologie AMOLED. V tomto segmentu dominuje společnost Samsung Display. Web DigiTime nyní přichází informacemi kolem další spolupráce Samsungu a Apple.

Tchajvanští dodavatelé technologií se zmínili pro DigiTimes, že si Apple vybral pro nové displeje právě Samsung. Druhý výrobce zde nebude, což je u takto důležité součástky relativně neobvyklé. Například mobilní procesory pro Apple jsou vyráběny Samsungem a TSMC. U AMOLED displejů nebude mít Apple alternativu.

Dále se zdroje zmiňují, že se plánuje kolem 70 milionů panelů pro rok 2017, což by mohlo poukazovat na odhady Applu, kolik se asi prodá nového iPhonu. Dále se dozvídáme, že AMOLED panel bude jen u iPhonu s 5,8palcovou úhlopříčkou. Modely s úhlopříčkami 4,7 a 5,5 budou využívat stávající technologii.

Samsung má začít výrobu někdy na konci první poloviny roku 2017, přičemž se dodávky naplno rozběhnou během letních měsíců.

Zdroj: phonearena.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim