reklama

Instagram 10.3.0 – uložení příspěvků na později, boj proti urážkám

Instagram 10.3.0 – uložení příspěvků na později, boj proti urážkám
2016-12-16T07:00:02+02:00
• 16. 12. 2016

Sociální síť Instagram získala v poslední době celou řadu vylepšení. Za zmínku rozhodně stojí možnost živého vysílání, kterou ale mohou používat pouze uživatelé ve Spojených státech. Nedávná aktualizace také obsahovala možnost mazání komentářů, včera uvolněná verze navíc přinesla funkci ukládání příspěvků pro pozdější zhlédnutí.

Uložení příspěvků na později

Od verze 10.3.0 budeme pod fotografiemi či videi vídat malou vlajku, která funguje na principu uložení příspěvků na později. Totožnou funkci můžeme už delší dobu vidět na Facebooku. Instagram funguje stejně – označením konkrétního příspěvků vlajkou jej systém přesune do sekce Uloženo. Ta se nachází na stránce profilu a je soukromá.

Novinka se dá považovat za alternativu k sekci Příspěvky, které se vám líbí. Na rozdíl od ní se příspěvky uloží, aniž bychom museli je museli označovat To se mi líbí.

Instagram Instagram

Označení fotky vlajkou, sekce Uloženo

Boj proti trollům a více soukromí

Instagram začal zbrojit proti komentářům obsahující vulgarity či spam. Jednoduchým řešením je tyto komentáře prostě smazat, nebo je nově přímo zakázat v pokročilém nastavení během přidávání fotky. Mimo jiné se začaly objevovat náznaky lepší interaktivity v sekci komentářů – po vzoru Facebooku je nyní můžete označovat srdíčkem. Vypnutí komentářů v rámci celého Instagram profilu zatím není možné, ale nejspíše tato možnost bude dostupná v některé z následujících verzí.

Soukromým profilům je teď umožněno v tichosti odstranit followery. To se hodí v případě, když si nepřejete, aby vás daný uživatel sledoval. Přibyla i možnost pro nahlášení fotky z důvodu sebepoškozování. Pro tyto účely vznikl speciální tým, který bude nepřetržitě k dispozici.

Instagram Instagram

Možnost vypnout komentáře a označování oblíbených komentářů

Jak získat novou verzi?

Aktualizace aplikace Instagram bude dostupná během několika dní. Jestliže jste Android uživatel a nechcete čekat, novou verzi můžete najít na webu APKMirror (instalujete na vlastní nebezpečí).

logo-app Instagram Instagram Zdarma ANDROID

logo-app Instagram Developer Zdarma iOS

Zdroje: engadget.com, androidportal.zoznam.sk

reklama
reklama

Marek Pospíšil

Student, jenž odmala tíhne k fotografii, autům a technologiím obecně. Minimalista a all black ninja. #iPhone7

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim