reklama

Facebook Events – správa událostí konečně pro Android

Facebook Events – správa událostí konečně pro Android
2016-12-15T13:15:41+02:00
• 15. 12. 2016
2

Facebook postupem času rozkládá svoji hlavní aplikaci na menší části. Poslední oddělenou službou jsou Události, které před dvěma měsíci vznikly jako samostatná aplikace Facebook Events na systém iOS. Před několika dny se dočkali i uživatelé Androidu, zatím však jen ve vybraných regionech.

facebook-events-android

Sociální kalendář dle vašich preferencí

V rámci prvního spuštění se aplikace ptá na naše preference. Nabídne celkem osmnáct kategorií, z nichž si uživatel může vybrat i více (např. hudba, nakupování, sporty a další). V případě potřeby se dá seznam kategorií jednoduše rozšířit v kartě Nastavení. Na základě námi zvoleného místa se tedy budou zobrazovat pouze relevantní události.

Po prvotním nastavení se dostaneme na základní obrazovku, kde můžeme najít přehled akcí, jichž se zúčastní naši přátelé na Facebooku. V horní části je upozornění, tedy pozvánky či připomínky, a překvapivě taky aktuální počasí v námi zvolené lokalitě. Upřímně, služba Events pro Android vypadá totožně jako pro iOS. Vývojáři si asi příliš nelámali hlavu s implementací Material designu.

screenshot_20161215-081138 screenshot_20161215-081204 screenshot_20161215-081217

Povedený přehled událostí a import vlastního kalendáře

Na stránce Vyhledávání můžeme vidět další události, na které nás sice nikdo nepozval, ale rádi bychom se zúčastnili. Dají se rozdělit podle data konání (dnes, zítra, tento týden / víkend) či kategorií, a jestliže povolíme aplikaci přístup k poloze, akce se nám zobrazí na interaktivní mapě. Samotné zobrazení jednotlivých akcí je intuitivní.

Prostřednictvím Events můžeme vytvořit novou událost jak na Facebooku, tak i v osobním kalendáři. Hodně povedenou, ale hlavně užitečnou funkcí je importování vlastního kalendáře, například Google. To by mělo zabránit případnému překrývání akcí.

Facebook Events Facebook Events Facebook Events

Aplikace Events nabízí samozřejmě mnohem více. Kromě výše zmíněných funkcí chválím i spodní navigační lištu, která se v systému Android stále více rozšiřuje. V současnosti si Events oficiálně nemůžeme nainstalovat, ovšem server APKMirror říká něco jiného. Instalujete na vlastní nebezpečí.

logo-app Events from Facebook Facebook Zdarma ANDROID

Zdroj: androidcommunity.com

reklama
reklama

Marek Pospíšil

Student, jenž odmala tíhne k fotografii, autům a technologiím obecně. Minimalista a all black ninja. #iPhone7

Komentáře

Martin Novotný

15. 12. 2016, 13:31
Android aplikace

sluzba neni ve vasi zemi dostupna…

Marek Pospíšil

15. 12. 2016, 14:00

Ano, stačí si přečíst poslední odstavec :)

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim