reklama

Aplikace, které nejvíce spotřebovávají baterii

Aplikace, které nejvíce spotřebovávají baterii
2016-12-24T09:45:55+02:00
• 24. 12. 2016
4

Podle průzkumu české bezpečností společnosti Avast za třetí kvartál letošního roku vznikla statistika aplikací, které nejvíce ničí baterii telefonu. Analýza aplikací se objevila ve zprávě společnosti Avast, ve které byla sesbírána data od více než tří milionů uživatelů.

Nejznámější aplikace jsou zároveň i ty nejhorší

Analýza rozdělila výsledky do dvou kategorií. V prvním seznamu je deset aplikací spouštějící se hned při startu, které nejvíce ničí výdrž baterie. Na prvním místě se umístila aplikace Samsung Link a na druhé příčce Samsung Security Policy Updates. Žebříček zůstal prakticky nezměněný za poslední dva roky. Novinkou v seznamu je Navigation Bar, který umožňuje rychlejší přístup do map. Aplikace od Samsungu obsadily ještě další dvě příčky, třetí a šestou. Celkem ironicky se na osmém a desátém místě umístily aplikace na zlepšení výkonu baterie.

V druhé kategorii se objevily aplikace, které nejvíce zatěžují operační paměť telefonu i baterii zároveň. Jsou to aplikace, které vám sníží výkon i výdrž. Mezi prvními desíti se objevily velice populární aplikace. Oproti začátku roku nebyly zaznamenány signifikantní změny, akorát si polepšily četovací služby jako WhatsApp, Kik a WeChat, které zcela zmizely ze žebříčku. Místo nich přišly aplikace jako WhatsCall, musical.ly a izraelský zpravodajský server ynet.

Na prvním nechvalném místě se umístil Facebook, doprovázený sesterskými aplikacemi Instagram, Pages Manager a Messenger na šestém, devátém a desátém místě. Za zmínku stojí ještě aplikace od Google s názvem Google Maps, která se umístila na třetí příčce.

„Chytré telefony se staly středobodem našich digitálních životů a lidé očekávají nejen, že budou dostatečně zabezpečené, ale také, že jejich používání bude příjemný zážitek,“ popsal Gagan Singh, ředitel mobilní divize společnosti Avast, a dodal: „Tento výzkum nám pomohl identifikovat konkrétní problémy, které uživatele mobilních telefonů trápí a můžeme jim tak teď lépe pomoci. Žebříček výkonnosti aplikací je konkrétním příkladem, kterým chceme uživatelům zjednodušit orientaci v tom, jak používat aplikace, aby mohli naplno využít všechny výhody a kapacitu svého telefonu.“

Zdroj: Tisková zpráva

reklama
reklama

Karel Čapka

Absolvent mediálních studií a žurnalistiky. Zajímám se o moderní technologie, sociální sítě a mám rád focení. Vždy si najdu chvilku na čtení a baví mě učit se novým věcem. Zajímají mě moderní dějiny, politika, geografie, Formule 1 a vlastně ode všeho něco.

Komentáře

Mi nejvíce žere baterii telefonování, sms a emaily. Ostatní aplikace neřeším…. :-D:-D:-D

Najviac sa smejem že medzi najväčšími žrútmi batérie sú dva battery saver-y :D A to že takmer väčšina aplikácii žerúcich batériu robí alebo je robená pre Samsungy… tiež celkom des.

Libor Foltýnek

26. 12. 2016, 10:43

Jak se to měří? Baterie na pozadí nebo při spuštěné aplikaci? Pokud na pozadí tak nechápu, jak by mohly Mapy něco sežrat, jsou víceméně pasivní, pokud na popředí, tak je snad jasné,. že náročná apka žere víc.

Marek Pospíšil

24. 12. 2016, 10:08
Android aplikace

Facebook souhlasí, ale Instagram je spíše žrout dat, není problém 1 GB měsíčně :D

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim