Tvůrci Vine se nevzdávají, spouští novou aplikaci

Tvůrci Vine se nevzdávají, spouští novou aplikaci
2016-11-05T13:24:48+02:00
• 5. 11. 2016

Vine se stal na krátkou dobu fenoménem. Projekt z dílny společnosti Twitter umožňoval uživatelům natočení krátkého šestisekundového videa. Startupový projekt, který vznikl na podzim roku 2012, zakoupila hned na začátku roku 2013 společnost Twitter. Letos však jedna z nejznámějších sociálních sítí oznámila konec této video platformy. Pravděpodobně kvůli nerentabilitě. Samotní tvůrci aplikace Vice se nevzdávají a rozhodli se spolu pokračovat na vývoji dalších aplikací.

hype

Zajímavé live přenosy

První aplikace z dílny původních tvůrců Vine se jmenuje Hype a je zatím dostupná pouze pro uživatele iOS. Rozšíření i na Android se plánuje v brzké době.

Jde o aplikaci pro interaktivní streamování videa. Do svého live streamu můžete přidávat různé fotografie, videa, nálepky, gify, barvené vzory a mnoho dalšího. Kromě toho jsou zatím dostupné efekty jako jiskry či změna pozadí. Uživatel může dokonce vysílat i prezentaci svých fotografií uložených v galerii. Mezi další zajímavé funkce patří možnost přímého streamování na Twitter, nebo přehrání si streamu i po ukončení jeho živého přenosu, či možnost reagovat na video komentáři.

Aplikace je určená spíše pro zábavné pokecání si s přáteli, či fanoušky. Pro serióznější vysílání je určená taktéž streamovací aplikace Periscope. Každopádně se nebude jednat o nějakého velikého konkurenta k již zavedenému Periscopu.

logo-app Hype - Interactive Live Video Developer Zdarma iOS logo-app Periscope Twitter, Inc. Zdarma ANDROID logo-app Periscope Live Video Streaming Developer Zdarma iOS

Zdroj: phonearena.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Karel Čapka

Absolvent mediálních studií a žurnalistiky. Zajímám se o moderní technologie, sociální sítě a mám rád focení. Vždy si najdu chvilku na čtení a baví mě učit se novým věcem. Zajímají mě moderní dějiny, politika, geografie, Formule 1 a vlastně ode všeho něco.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat