reklama

Služba Find my iPhone by mohla fungovat i při vypnutém zařízení

Služba Find my iPhone by mohla fungovat i při vypnutém zařízení
2016-11-07T07:45:20+02:00
• 7. 11. 2016

Službu Find My iPhone nebo v českém jazyce Najít iPhone jistě mnozí znáte. Jedná se o službu, umožňující najít váš telefon přes GPS a následně jej prozvonit, uzamknout či úplně smazat. Bohužel má jednu velkou chybu, případnému zloději stačí telefon vypnout nebo vyndat SIM kartu a váš iPhone již nikdy nenajdete. To by se mohlo s novým patentem Applu brzy změnit.

find_hero

Nedávno objevený patent totiž přichází s řešením nezávislém na stavu vaší baterie. Aby toto bylo možné, zařízení by si uchovávalo část energie, i pokud by bylo vybité, či pouze vypnuté. Pomocí GPS či sítě by se pak určila poloha a odeslala k vám. Stále by bylo nutné mít aktivní datový tarif. Pravděpodobně by tak tato služba nefungovala na zařízeních iPadech jen s WiFi či MacBooku.

Zda však bude tato funkcionalita integrována již do dalšího iPhonu, není zatím jasné. Přesto doporučuji používat funkci Find my iPhone. Svůj telefon sice pravděpodobně po krádeži nenajdete, přesto s ním zloděj nemůže nic dělat. Pokud ho totiž natvrdo zformátuje, bude iPhone vyžadovat zadání vašeho Apple ID a pro zloděje bude ukradený telefon jen nepoužitelná cihla.

Zdroj: cultofmac.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat