Google plánuje využít strojové učení a umělou inteligenci u Google Cloud

Google plánuje využít strojové učení a umělou inteligenci u Google Cloud
2019-04-15T13:22:17+02:00
• 21. 11. 2016

V minulém týdnu se vedoucí Google Cloud, Diane Greene, nechala slyšet, že společnost má v plánu využít u cloudových služeb strojového učení a umělé inteligence. Uvnitř této divize se utvořila nová skupina, která se touto otázkou bude zabývat. Tato skupina bude vedena dvěma ženami, Fei-Fei Li, která byla ředitelkou umělé inteligence na Stanfordu, a Jia Li, jež byla v minulosti ústřední postavou v oddělení výzkumu ve Snap, Inc.

Diane Greene, foto: Business Insider

Diane Greene, foto: Business Insider

Novinky se týkají služeb, které jsou ve velké míře orientovány na zákazníky. Nejprve se Google zmínil o vylepšení celé infrastruktury Google Cloud. Ta bude nově lépe fungovat díky využití grafických procesorů.

Tyto procesory jsou pro strojové učení výhodnější. Google zároveň doplnil tyto grafické procesory o několik bezpečnostních vrstev. Podle vyjádření společnosti se jedná o řešení, které u ostatních cloudových platforem není běžné. Tato vylepšení mají být dostupná v roce 2017.

Dále dochází ke sjednocení Cloud API. Celý systém nyní bude schopný lépe identifikovat objekty jako jsou například loga, obličeje nebo text pro optické rozpoznávání znaků. Společnost k tomu využívá nového hardwaru, který je optimalizován pro platformu TensorFlow. Ta by měla být nově díky této implementaci až o 80 % levnější.

Google Cloud, foto: Google

Zároveň dochází k vylepšení strojového překladu. Prozatím se tato funkce bude týkat pouze vybraných jazyků. Google se chce zaměřit na lepší morfologickou a syntaktickou analýzu. Překlady by tak měly být podobnější těm lidským. Navíc má Google v plánu spustit novou prémiovou překladatelskou službu.

Nepřehlédněte: Google vylepšuje kvalitu překladů u Google Překladače

A nemůžeme opomenout také implementaci strojového učení k Jobs API. Toto vylepšení by mělo pomoci personálním oddělením u společností, které běžně najímají stovky zaměstnanců v krátké době. Služba dokáže lépe spojovat otevřené pracovní pozice s potenciálními žadateli o práci. Celý proces najímání zaměstnanců by tak měl být zjednodušen a zrychlen.

Pro Google je celá oblast strojového učení a umělé inteligence velmi lákavou oblastí. Rozhodně proto není překvapením, že nové metody budou implementovány do služeb tak, aby nám přinesly více užitku. V posledním roce jsme byli svědky celé řady úspěchů na tomto poli. I tak je zřejmé, že výzkum v oblasti umělé inteligence bude i nadále růst. A Google se rozhodně tohoto výzkumu chce aktivně účastnit.

Zdroj: theverge.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jiří Smrž

Fanoušek operačního systému Android, ale se zkušenostmi i s iOS a Windows Phone. Ve volném čase se rád věnuje sportům a sledování filmů nebo seriálů.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat