reklama

Bayo – další zbytečná prodejní aplikace?

Bayo – další zbytečná prodejní aplikace?
2016-11-18T09:31:53+01:00
• 18. 11. 2016

Nová prodejní služba Bayo se snaží prosadit na českém bazarovém trhu. Kromě webových stránek má i mobilní aplikaci pro systémy Android a iOS. A výhody i nevýhody této aplikaci si dnes ukážeme.

bayo

Start-up, který nijak nevyniká, bohužel

Možnost prodat již nepotřebné zboží je možné v naší zemí mnoha způsoby. Máte kamenné bazary, facebookové skupiny, webové portály jako Sbazar, Bazos.cz, Aukro.cz, aplikaci LetGo a nyní i Bayo. Bayo, které se vyslovuje jako Bájo, vyniká ve své jednoduchosti a vypracovaném uživatelském prostředí. Aplikace je příjemná pro oči, jednoduchá na ovládání i na přidávání nových věcí.

Co jí však musíme vytknout, je to, že není nijak originální. Nijak se zásadně neliší od předchozích zavedených služeb a jen těžko si razí cestu na již naplněném trhu s bazarovými zprostředkovateli. V tom je právě ten háček. Sice zde vystavíte jednoduše předmět na prodej, ale samotná šance na získání potencionálního kupce je nízká. Aplikace již sice zaznamenala přes deset tisíc stažení, ale nejedná se o pravidelné uživatele, kteří neustále hledají výrobky ke koupi.

screenshot_20161117-113155 screenshot_20161117-113202 screenshot_20161117-113205 screenshot_20161117-113207 screenshot_20161117-113209

Nedořešený systém

Pokud se rozhodnete prodat nějakou věc, stačí ji jednoduše vyfotit, přidat popisek, označit štítky, přidat cenu a lokalitu a máte hotovo. Pak už můžete jen čekat. Jenže přichází háček. Vaše nabídka se zobrazí ve feedu, podobně jako na Facebooku, a když přibývají další a další nabídky, váš inzerát klesá níž a níž a tak ztrácí na viditelnosti. Proto je tu funkce „topování“, kdy si za zlaťáky opět posunete inzerát nahoru a tam určitou dobu vydrží, i když jsou přidávány jiné příspěvky. Zanedlouho však opět klesá dolů. Zlaťáky je možné získat pozváním přátel do aplikace pomocí speciálního kódu. V tomto případě je však už lepší nabídku vždy vymazat a nahrát znovu. Bohužel to je pracné a zabere to více času.

screenshot_20161117-113443 screenshot_20161117-113448

Složitější je to se tříděním nabízeného zboží. Dlouho trvalo, než jsem našel, že možnost roztřídění inzerátů se nachází pod ikonkou lupy. Zde se však spíše jedná o mně chybějící důvtip. Ve vyhledávání si, i kromě kategorizace zboží, můžete výrobky roztřídit i podle vzdálenosti prodejce od vaší současné polohy. Vedle tlačítka lupa se nachází i ikonka srdíčka, kde máte přehled všech inzerátů, které jste označili, jako že se vám líbí.

V nedávné aktualizaci přibyla funkce hlídacího psa, který vás upozorňuje na nové inzeráty ve vámi zvolené kategorii. Plně věřím, že se aplikace bude rozvíjet i nadále a zvládne se i přes počáteční problémy prosadit a získat si věrné uživatele.

bayo

logo-app Bayo - bazar v mobilu zdarma Bayo Zdarma ANDROID
reklama
reklama

Karel Čapka

Absolvent mediálních studií a žurnalistiky. Zajímám se o moderní technologie, sociální sítě a mám rád focení. Vždy si najdu chvilku na čtení a baví mě učit se novým věcem. Zajímají mě moderní dějiny, politika, geografie, Formule 1 a vlastně ode všeho něco.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim