iMessage od Applu nyní podporují aplikaci Shazam

iMessage od Applu nyní podporují aplikaci Shazam
2016-10-11T15:22:02+02:00
• 11. 10. 2016

Každý den více než 100 milionů lidí po celém světě používá služeb americké společnosti z Cupertina. Především se jedná o mobilní aplikaci pod názvem iMessage, která slouží pro textovou, ale i hlasovou komunikaci mezi přáteli. Apple se mimo jiné snaží nabízet zcela nové funkce a umožňuje třetím stranám integrovat své služby přímo do aplikace. Této možnosti se chytla společnost Shazam, která nabízí stejnojmennou „appku“.

Díky ní je možné rozpoznat hrající hudbu v rádiu, na diskotéce a další. Nicméně, Shazam se rozhodl propojit své služby přímo s firmou z Cupertina . Z toho tedy vyplývá, že je nyní možné rozpoznávat hudbu v okolí přímo v iMessage. Tato „fičura“ má za úkol zjednodušit a zrychlit přístup k Shazamu, což se vývojářům opravdu povedlo.

shazam

Aplikaci iMessage je možné najít v samotném App Storu, a to od vydání finální verze iOS 10 (více než měsíc). Vývojářům se tedy otevírají nové možnosti, díky kterým mohou své aplikace začlenit i do „appek“ od Applu. Této cesty se drží i další firmy, včetně Evernote, Giphy, IMDb, Square Cash, Yelp, a další.

Jakmile Shazam rozpozná hrající skladbu, ihned se výsledek zobrazí v okně pro psaní, kde mohou uživatelé odeslat zprávu s odkazem na vyhledávanou hudbu. Umělecká díla a kontextová data pak budou sdílena v soukromé konverzaci. Uživatelé mimo jiné budou moct k hudbě přistupovat pomocí iTunes či Apple Music.

Zdroj: ubergizmo.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat