reklama

iMessage od Applu nyní podporují aplikaci Shazam

iMessage od Applu nyní podporují aplikaci Shazam
2016-10-11T15:22:02+01:00
• 11. 10. 2016

Každý den více než 100 milionů lidí po celém světě používá služeb americké společnosti z Cupertina. Především se jedná o mobilní aplikaci pod názvem iMessage, která slouží pro textovou, ale i hlasovou komunikaci mezi přáteli. Apple se mimo jiné snaží nabízet zcela nové funkce a umožňuje třetím stranám integrovat své služby přímo do aplikace. Této možnosti se chytla společnost Shazam, která nabízí stejnojmennou „appku“.

Díky ní je možné rozpoznat hrající hudbu v rádiu, na diskotéce a další. Nicméně, Shazam se rozhodl propojit své služby přímo s firmou z Cupertina . Z toho tedy vyplývá, že je nyní možné rozpoznávat hudbu v okolí přímo v iMessage. Tato „fičura“ má za úkol zjednodušit a zrychlit přístup k Shazamu, což se vývojářům opravdu povedlo.

shazam

Aplikaci iMessage je možné najít v samotném App Storu, a to od vydání finální verze iOS 10 (více než měsíc). Vývojářům se tedy otevírají nové možnosti, díky kterým mohou své aplikace začlenit i do „appek“ od Applu. Této cesty se drží i další firmy, včetně Evernote, Giphy, IMDb, Square Cash, Yelp, a další.

Jakmile Shazam rozpozná hrající skladbu, ihned se výsledek zobrazí v okně pro psaní, kde mohou uživatelé odeslat zprávu s odkazem na vyhledávanou hudbu. Umělecká díla a kontextová data pak budou sdílena v soukromé konverzaci. Uživatelé mimo jiné budou moct k hudbě přistupovat pomocí iTunes či Apple Music.

Zdroj: ubergizmo.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim