reklama

Sony Xperia X a přehřívání

Sony Xperia X a přehřívání
2016-06-06T14:15:59+02:00
• 6. 6. 2016
1

Aféra bendgate či přehřívání jsou nejčastěji skloňované problémy u telefonů. Co se přehřívání týká, je jím proslulý čip Snapdragon 810, u kterého jsem tuto vlastnost zaznamenal na více zařízeních. Jedním z nic byla i Xperia Z3+. Ta vykazovala zjevné a citelné známky zahřívání již během chvilky. Výrobce přislíbil opravu, jelikož za problém byly označeny aplikace, které to měly způsobovat – náročnost softwaru potřebovala výkon hardwaru, což zvyšovalo teplotu čipu.

sony_xperia_x_series

Podobným problémem by měl trpět i model Xperia X, ovšem má to háček. Výrobce zatím nedokázal přesně identifikovat problém. Z prvních poznatků vyplývá, že za to může aplikace fotoaparát, kdy se po jejím spuštění začne zařízení zahřívat. Na jednu stranu mohou být někteří uživatelé v klidu. Problematika se netýká všech zařízení, ale jen některých, což zároveň není dobré.

Prozatímní teorií je rozdílní software (firmware), který by mohl způsobovat postupné zahřívání, ať už po otevření jakékoliv aplikace, nebo po samotném zapnutí zařízení. Jak je ovšem možné, že stejný problém, který výrobce měl už dávno vyřešit a se kterým se již potýkal, je stále aktuální, není jasné a budeme si muset počkat na oficiální prohlášení.

Zdroj: phonearena.com

reklama
reklama

Student zabývající se tvorbou grafiky, a to jak webových stránek, webových či mobilních aplikací, tak i marketingových produktů. Ve volném čase píše články, testuje nebo recenzuje různá zařízení, která se mu připletou pod ruku. Kontaktní email - pavel.mares@dotekomanie.cz.

Komentáře

deniss hooper

6. 6. 2016, 16:20
Android aplikace

Díky bohu od jisté doby telefony této značky nekupuji. Kašlou na zákazníky pěkně z vysoka a ještě mají předražené telefony jako prase. Ale i další výrobci, takže v tom to není. Pokud budou pokračovat tímto způsobem, aby se pak nikdo nedivil že dopadnou jako HTC. Tam už zvoní umíráček….

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim