reklama

Windows 10 budete moci odemknout nositelným zařízením

Windows 10 budete moci odemknout nositelným zařízením
2016-06-03T21:29:09+02:00
• 4. 6. 2016

Hesla, která musíte ťukat do klávesnice, jsou poměrně zastaralou záležitostí. I proto se velké společnosti, například jako Google, snaží vyvinout různá nová řešení, která by je mohla efektivně nahradit a dovolit uživateli zapomenout na staré způsoby registrace nebo přihlašování. V dnešní době tak máme například možnost přihlásit se pomocí svého telefonu či nositelných zařízení.

Windows-10-screen

Druhou cestou se nyní odhodlal vydat i Microsoft se službou Windows Hello. Ta má umožnit odemykání Windows 10 zařízení pomocí nositelných zařízení, ať už se jedná o autentizaci pomocí rozpoznání tváře či otisku prstu. To ale není ani z daleka vše. Do budoucna inženýři z Microsoftu chystají například mnohonásobné ověření tak, aby byl uživatel rozpoznán s největší možnou pravděpodobností.

Co se týká mobilních zařízení, i na ta by mělo být v budoucnu myšleno. Odemykání pomocí nich by mělo být možné též, co jistě potěší. Sám používám Windows 10 a byl bych velmi vděčný za tuto funkci. To vše má ještě navíc sloužit i k účelům digitálních nákupů. Vývoj se zatím zdá být dobrý a doufejme, že to vývojáři doladí na výbornou, aby z toho měli užitek především uživatelé.

Zdroj: androidauthority.com

reklama
reklama

Student zabývající se tvorbou grafiky, a to jak webových stránek, webových či mobilních aplikací, tak i marketingových produktů. Ve volném čase píše články, testuje nebo recenzuje různá zařízení, která se mu připletou pod ruku. Kontaktní email - pavel.mares@dotekomanie.cz.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim