reklama

Virtuální realita na dosah ruky sponzorovaný článek

Virtuální realita na dosah ruky [sponzorovaný článek]
2016-05-20T11:55:26+01:00
• 20. 5. 2016

Nové technologie se šíří světem velmi rychle a na vzestupu jsou momentálně různé nositelná zařízení. Ať už se jedná o chytré hodinky, náramky nebo Virtuální Realitu (VR), o níž si dnes povíme. Technologie VR tedy umožňuje uživateli interagovat se simulovaným prostředím, které může vytvářet iluzi skutečného světa a nabízí i mnohem více.

Assembled_Google_Cardboard_VR_mount.jpg 4608×3072

Historie tohoto odvětví se datuje jen pár let zpět, kdy jsme se o ní poprvé dozvěděli a začal boom, kterým nyní žijí jak velcí, tak i malí výrobci. Když se například podíváme na jednu z nejlevnějších variant, ne-li nejlevnější, jejíž cena se pohybuje okolo 50 Kč, jejím „výrobcem“ je samotný Google. Kartónová varianta je jednou z nejpoužívanějších VR na trhu, už především kvůli ceně – na Google I/O 2015 pak měli návštěvníci možnost si odnést domů jeden exemplář, který se ještě dnes mnohým povaluje doma na poličce.

Samozřejmě najdeme i dražší varianty a zde přichází internetový obchod Gear Best, kde se nachází samozřejmě Google Cardboard jako takový již od 1,39 $. Ony dražší varianty pak začínají například již na 10 $, to je stále přijatelná cena a nabízí možnost vožení zařízení i od 3,5palcových až po 6palcové. Důležitější však jsou rozměry. Mnohdy narazíme na hranici velikosti 160 x 90 mm, což je o dost důležitější než velikost displeje jako taková.

201506031647446124

Mnohá zařízení se liší v úhlech, co ještě lze vidět, lepší či horší konstrukci a v tu chvíli se vyplatí si přečíst recenze na úplném konci stránky. Pokud si tak chcete VR zařízení vyzkoušet a nemáte potřebu utrácet zbytečně velké peníze za předražené produkty, můžete si základní verzi pořídit za pár dolarů a zjistit, jaké to je. Lepší varianty pak nabízejí různé vymoženosti, jako jsou silikonová držátka, ale ve většině případech se jedná o zbytečnost, kterou nutně nepotřebujete.

reklama
reklama

Obchodní sdělení za jehož obsah odpovídá objednavatel.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim