reklama

Google Klávesnice pĹ™icházĂ­ s velkou aktualizacĂ­ – reĹľim jednĂ© ruky ÄŤi nová gesta

Google Klávesnice pĹ™icházĂ­ s velkou aktualizacĂ­ – reĹľim jednĂ© ruky ÄŤi nová gesta
2016-05-03T07:39:24+01:00
• 3. 5. 2016
3

Klávesnice jako aplikace, nebo funkce chcete-li, je jednou z důležitých částí systému, na níž mnoho uživatelů zapomíná. Jen se zamyslete, jak často používáte aplikace, ve kterých musíte něco psát. V tu chvíli se hodí mít pro psaní vhodnou aplikaci s funkcemi, jež jsou pro daného uživatele výhodné. Google se o svou nativní klávesnici v Androidu už delší dobu nijak nestaral, což se s verzí Google Klávesnice (5.0) mění.

Google Klávesnice Google Klávesnice Google Klávesnice

PojÄŹme se tedy blĂ­Ĺľe podĂ­vat na seznam novĂ˝ch nebo aktualizovanĂ˝ch funkcĂ­. Máme zde tedy mĂłd psanĂ­ jednou rukou, zapĂ­nánĂ­ symbolĹŻ dlouhĂ˝m stiskem klávesy, nastavitelná výška klávesnice, moĹľnost sdĂ­lenĂ­ snipetĹŻ, moĹľnost odstranÄ›nĂ­ slov z predikce a psanĂ­ gesty. V tomto ohledu Google pĹ™idal – smazánĂ­ slova pĹ™ejetĂ­m prstu doleva z klávesy delete, kontrola kurzoru pĹ™ejĂ­ĹľdÄ›nĂ­m doprava/doleva po mezernĂ­ku a nakonec rychlĂ­ přístup k numerickĂ© a emoji klávesnici.

Jak můžeme vidět, Google si dal záležet a novinek není málo. Očividně konkurence, v podobně vývojářů, nakonec donutila giganta se opět trochu zamyslet a aktualizovat další ze svých aplikací. Též byl kompletně odstraněn Holo design, což nabízí nové možnost ve vzhledu, který byl společně s rozložením vylepšen. Jak jsem zmínil výše, s tímto souvisí i možnost změnit výšku klávesnice.

Google Klávesnice Google Klávesnice Google Klávesnice

Druhá část, na nĂ­Ĺľ mĹŻĹľeme aktualizaci pomyslnÄ› rozdÄ›lit, obsahuje gesta. MazanĂ­ slov je tak jednoduší – pro smazánĂ­ celĂ©ho slova staÄŤĂ­ pĹ™ejet prstem doleva po klávese delete. Predikovaná slova se nynĂ­ zobrazujĂ­ v lištÄ›, coĹľ je znatelnÄ› pohodlnÄ›jší pro uĹľivatele. NavĂ­c smazat „nauÄŤenĂ©“ slovo mĹŻĹľe uĹľivatel taktĂ©Ĺľ – staÄŤĂ­ podrĹľet prst na slovu, kterĂ© chcete smazat. Další uĹľiteÄŤnou funkcĂ­ mĹŻĹľe bĂ˝t ovládánĂ­ kurzoru, kterĂ˝ lze posouvat pomocĂ­ taĹľenĂ­m prstu po mezernĂ­ku doprava ÄŤi doleva.

Jak už bývá u Googlu zvykem, aktualizace se k uživatelům dostává pomalu, tzv. na etapy. Samozřejmě i dnes je pro vás dostupný APK soubor na webu APKMirror. Instalujte však pouze na vlastní riziko.

logo-app Gboard – klávesnice od Googlu Google LLC Zdarma ANDROID

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Student zabývající se tvorbou grafiky, a to jak webových stránek, webových či mobilních aplikací, tak i marketingových produktů. Ve volném čase píše články, testuje nebo recenzuje různá zařízení, která se mu připletou pod ruku. Kontaktní email - pavel.mares@dotekomanie.cz.

Komentáře

já pořád v obchodě play vidím verzi 4.2 a aktualizace se mi nenabízí. Motorola Nexus 6

Pavel Mareš

6. 5. 2016, 20:33
Android aplikace

Aktualizace nezávisí jen na telefonu. Důležitá je taky lokace nebo samotný uživatelský účet. Na konci článku mám odkaz na APK Mirror, kde lze nejnovější verzi stáhnout

Martin NovotnĂ˝

3. 5. 2016, 8:47
Android aplikace

a kde se to jako aktivuje,sem stahl tu aktualizaci, a zadna zmena…

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim